MDK w Batorym zaprasza małe łobuziaki

MDK w Batorym zaprasza małe łobuziaki
Każde ze spotkań będzie podzielone na dwie części. | fot. MDK Batory

MDK Batory zaprasza na warsztaty profilaktyczne dla rodziców z dziećmi pod nazwą Akademia Małego Łobuziaka.

– Każde ze spotkań będzie podzielone na dwie części. Rodzice spotkają się z psychologiem zachowań społecznych, a w tym samym czasie dla dzieci zaplanowaliśmy zajęcia ogólnorozwojowe połączone z elementami sensoryki – czytamy w zaproszeniu

Zajęcia odbywać się będą z wykwalifikowanym pedagogiem – animatorem zabaw dla dzieci. W drugiej części spotkania będzie czas na wspólną zabawę rodziców z dziećmi, której celem będzie praca nad polepszeniem relacji rodzic – dziecko.

Podczas spotkań z rodzicami poruszane będą bardzo proste tematy i omawiane sytuacje, z którymi spotykamy się w codziennym życiu. Jednak czy można sobie pomóc, czy warto poszukać grupy wsparcia? Jak unikać sytuacji trudnych, czy da się jakoś na to przygotować? 

– Będziemy rozmawiać w przyjaznej atmosferze, ćwicząc pewne zachowania komunikacyjne, relacyjne, asertywne, mówić o konsekwencji działania, wskazać rytuały, które mogą nam pomóc – tłumaczą organizatorzy

Tematyka spotkań obejmować będzie następujące zagadnienia: komunikacja, wychowanie bez porażek. Budowanie relacji i więzi, wzmacnianie poczucia wartości, dziedziczenie zachowań i lęków, współpraca i rytuały, konsekwencja i siła wychowania, zachowania i słowa.

Prowadząca warsztaty dla rodziców – Bogumiła Kycia – terapeutka, pedagog, psycholog zachowań społecznych, socjoterapeutka, oligofrenopedagog, surdopedagog, tyflopedagog, posługuję się elementami treningu neurotaktylnego S. Masqutowej. Prowadzi Centrum Terapii Małe kroki.

Osoba prowadząca zabawy i animacje dla dzieci –  Anna Szymik – pedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego, instruktor, animator zabaw dla dzieci.

Data: 16 maja

Godzina: 17:15

Koszt: 45 zł/dziecko (opiekunowie-wstęp wolny)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa