Zmiany w kadrze Ruchu. Nowy bramkarz i trzy pożegnania

Zmiany w kadrze Ruchu. Nowy bramkarz i trzy pożegnania
Jakub Szymański otrzymał koszulkę z numerem 1. Czas pokaże, czy zostanie podstawowym bramkarzem zespołuFot. ksruch.com

23-letni bramkarz Jakub Szymański podpisał dwuletni kontrakt z Ruchem. Chorzowski klub poinformował także o zakończeniu współpracy z trzema zawodnikami.

Po spadku z PKO Ekstraklasy kadra „Niebieskich” zostanie mocno przebudowana. Wielu zawodnikom kończą się kontrakty, w ich miejsce działacze pozyskają nowych. Pierwszym nabytkiem Ruchu przed sezonem 2024/25 został Jakub Szymański, który podpisał umowę do 30 czerwca 2026 r., z opcją przedłużenia o rok.

To 23-letni bramkarz, który pochodzi z Jastrzębia-Zdroju i jest wychowankiem tamtejszego MOSiR-u. Następnie bronił barw Górnika Zabrze, MKS-u Kluczbork, Górnika Polkowice, Siarki Tarnobrzeg i Widzewa Łódź. W tym ostatnim rozegrał dwa mecze w sezonie 2023/24 (oba w Pucharze Polski). Szymański współpracował w Polkowicach i w Łodzi z Januszem Niedźwiedziem, aktualnie trenerem Ruchu.

Gdy tylko otrzymałem informację, że jest zainteresowanie ze strony Ruchu, bardzo się ucieszyłem. Rozmowy przebiegły szybko, gładko, obie strony były zdecydowane, by je sfinalizować. Trafiam do dużego klubu z rzeszą kibiców. Chcę tu być jedynką i grać regularnie – powiedział Szymański cytowany przez stronę klubową. 

Jednocześnie Ruch ogłosił zakończenie współpracy z trzema zawodnikami – Juliuszem Letniowskim, Wiktorem Długoszem i Filipem Wilakiem. Cała trójka była wypożyczona do chorzowskiego klubu: Letniowski z Widzewa Łódź, Długosz z Rakowa Częstochowa (obaj na sezon 2023/24), zaś Wilak (tylko na rundę wiosenną) z Lecha Poznań.

Najczęściej szansę dostawał Letniowski, który zagrał w 24 meczach. Długosz wystąpił 12 razy, zaś Wilak 8. Już wiadomo, że Letniowski będzie kontynuować karierę w I-ligowej Miedzi Legnica.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa