Została ostatnia kolejka, ale w ChLF już (prawie) wszystko jasne

Została ostatnia kolejka, ale w ChLF już (prawie) wszystko jasne

Sezon w Chorzowskiej Lidze Futsalu zakończy się 5 kwietnia, ale już w przedostatniej serii spotkań zapadły kluczowe rozstrzygnięcia. Po raz piąty mistrzem został Gruserwis, zaś wicemistrzostwo zapewniło sobie Mateco.

Święcili sukcesy jako Budoserwis, Fizjo Factory i Piotrbud. Od tego sezonu grają jako Gruserwis Chorzów, ale jakości nie obniżyli. Po raz trzeci z rzędu, a łącznie piąty (2016-17, 2023-25) mogą się cieszyć z mistrzostwa ChLF.

W przedostatniej kolejce wszystko stało się jasne. Najpierw na boisko wyszli piłkarze wicelidera Mateco. Wygrali z Blue Biadaczem 11:3, zrównując się punktami z liderem. Ale Gruserwis tym się nie przejął. Pokonał Dam Pack 13:2 i znów odskoczył na trzy „oczka”. Zgodnie z regulaminem rozgrywek w przypadku równej liczby punktów decyduje mecz bezpośredni. Dlatego Gruserwis nie musi się już martwić o wynik ostatniego spotkania. W listopadzie zwyciężył bowiem z Mateco 3:2.

Z kolei Mateco ma już zapewnione wicemistrzostwo. W ostatniej kolejce toczyć się będzie walka o brąz. Łatwiejsze zadanie ma Bryka, która zmierzy się z Dam Packiem. Natomiast czwarta w tabeli Victoria Klimzowiec spotka się z Gruserwisem. Musi nie tylko wygrać ze starym-nowym mistrzem, ale i liczyć na potknięcie Bryki.

Przypomnijmy, że Victoria to zespół, który był najdłużej niepokonany w tym sezonie (dzierżył to miano o jeden dzień dłużej niż Gruserwis). Jednak na finiszu zaczął gubić punkty. W 16. kolejce doznał drugiej porażki z rzędu, tym razem z Silesią (1:2). Może ona okazać się bardzo kosztowna.

W najbliższą niedzielę (30 marca, od godz. 8.00) rozegrane zostaną mecze zaległe: Tajfun – AKF Ślonsk oraz Orange – Na Winklu. Finał sezonu zaplanowano na sobotę, 5 kwietnia.

16. kolejka
Stokson – Autor Team 2:8
Uniwersytet WSB – Koreja.pl 7:1
Blue Biadacz – Mateco 3:11
Gruserwis Chorzów – Dam Pack 13:2
Silesia – Victoria Klimzowiec 2:1
Na Winklu – Contra 3:4
Tajfun – Lazio Vadowitz 11:0
AKF Ślonsk – Orange 8:4
Pauzowała Bryka

Tabela: Gruserwis 42 pkt. (15 meczów), Mateco 39 (15), Bryka 36 (15), Victoria Klimzowiec 35 (15), Silesia 26 (16), Autor Team 25 (15), Orange 25 (14), Uniwersytet WSB 21 (15), Stokson 20 (15), AKF Ślonsk 20 (14), Dam Pack 19 (15), Contra 17 (15), Na Winklu 16 (14), Blue Biadacz 15 (15), Tajfun 8 (14), Koreja.pl 5 (15), Lazio Vadowitz 0 (15).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa