Była seria porażek, jest seria zwycięstw. Ruch lepszy także od Warty (wideo)

Była seria porażek, jest seria zwycięstw. Ruch lepszy także od Warty (wideo)
Dominik Preisler i Miłosz Kozak świętujący bramkę na 2:0 dla Ruchu w meczu z Wartą PoznańFot. x.com/TVP Sport

W kwietniu piłkarze Ruchu mieli na koncie pięć porażek z rzędu. Później jednak karta się odwróciła. W sobotę podopieczni Dawida Szulczka wygrali trzecie kolejne spotkanie – tym razem z Wartą Poznań.

Fatalny luty, marzec i połowa kwietnia najprawdopodobniej przekreśliły szanse Ruchu na walkę o awans do Ekstraklasy. Po serii pięciu porażek (4 w lidze i 1 w Pucharze Polski) „Niebiescy” w końcu jednak odpalili. Wygrali w Kołobrzegu z Kotwicą 4:3, a następnie pokonali u siebie Stal Rzeszów 3:0. W sobotę poszli za ciosem w Grodzisku Wielkopolskim, zwyciężając po raz trzeci – tym razem z Wartą Poznań.

Chorzowianie zagrali wyjątkowo w koszulkach w kolorze pomarańczowym. To okolicznościowa wersja z okazji przypadającego na 4 maja Dnia Hutnika.

Przez pierwsze dwa kwadranse z boiska wiało nudą. Ale pierwsza dobra akcja Ruchu zakończyła się strzeleniem gola. Mateusz Szwoch przerzucił piłkę nad linią obrońców, a Daniel Szczepan posłał ją obok wychodzącego z bramki Daniela Kajzera. Początkowo sędzia trafienia nie uznał, zdając się na swojego asystenta, który podniósł chorągiewkę. Jednak po analizie VAR okazało się, że „Szczepek” nie był na spalonym.

Jeszcze przed przerwą „Niebiescy” podwyższyli prowadzenie. Szczepan zagrał idealnie w tempo do Dominika Preislera, a czeski obrońca uderzeniem w długi róg nie dał szans Kajzerowi.

W drugiej połowie „Niebiescy” wycofali się na własną połowę i skupili się na defensywie. Warta długo utrzymywała się przy piłce, ale nie była w stanie wykreować groźnych sytuacji. Ruch bez większego problemu dowiózł więc prowadzenie 2:0 do końcowego gwizdka.

Po wygranej w Grodzisku Wielkopolskim Ruch ma 46 pkt. i zajmuje ósme miejsce w tabeli. Do końca sezonu pozostały trzy spotkania, a strata do szóstej (pierwsze z barażowych miejsc) Polonii Warszawa wynosi sześć punktów.

W następnej kolejce „Niebiescy” podejmą ŁKS Łódź. Mecz na Stadionie Śląskim odbędzie się w sobotę, 10 maja, o godz. 19.30.

31. kolejka Betclic 1. Ligi
Warta Poznań – Ruch Chorzów 0:2 (0:2)
Bramki:
Szczepan (32), Preisler (39).
Sędziował Tomasz Marciniak (Płock).
Warta: Kajzer – Bartkowski, Przybyłko, Pleśnierowicz, Gryszkiewicz – Michalski (87. Sarbinowski), Kopczyński, Rajsel, Gąska, Drzazga (56. Feliks) – Firlej (63. Waluś).
Ruch: Bielecki – Konczkowski (79. Karasiński), Cykało, Sz. Szymański (90+1. Lukić), Preisler – Mezghrani, Ventura, Szwoch, Adkonis (79. Barański), Kozak (60. Borowski) – Szczepan (79. Novothny).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa