• Nie żyje Orest Lenczyk, były trener Ruchu Chorzów

  Nie żyje Orest Lenczyk, były trener Ruchu Chorzów0

  W wieku 81 lat zmarł Orest Lenczyk, jeden z najbardziej znanych polskich trenerów. W Ruchu Chorzów pracował trzykrotnie, doprowadzając drużynę m.in. do brązowego medalu mistrzostw Polski i finału Pucharu Intertoto.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Warto przekonać administratora budynku do zmiany sposobu ogrzewania wody użytkowej

  Warto przekonać administratora budynku do zmiany sposobu ogrzewania wody użytkowej0

  Ciepło sieciowe to najprostszy, najbezpieczniejszy i jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska sposób ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. Pod wieloma względami jest on zdecydowanie korzystniejszy od alternatywnych źródeł pozy-skiwania ciepła, co czyni go coraz bardziej popularnym i pożądanym przez zarządców wie-lorodzinnych budynków mieszkalnych, biurowych czy obiektów użyteczności publicznej. Chociaż decyzję o montażu instalacji ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) podejmuje zarządca lub administrator nieruchomości, niezaprzeczalny wpływ ma również głos mieszkańców. Decyzja nierzadko jest owocem oddolnej inicjatywy właścicieli mieszkań, którzy sami zwracają się do zarządcy z pomysłem zmiany sposobu ogrzewania wody. Jakie argumenty będą kluczowe i przyczynią się do podjęcia decyzji o wykorzystaniu ciepła sieciowego, nie tylko w celu ogrzewania mieszkań, ale również do podgrzewania wody użytkowej?

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Marek Kopel wygranym eurowyborów?

  Marek Kopel wygranym eurowyborów?0

  Wszystko wskazuje na to, że w wyniku objęcia mandatów europosła przez Borysa Budkę, a w konsekwencji mandatu posłanki przez Urszulę Koszutską, radnym Sejmiku Województwa Śląskiego zostanie Marek Kopel.

  CZYTAJ WIĘCEJ