Reklama:
Search Results For ''

 • Hulajnoga – od zabawki do miejskiego środka transportu

  Hulajnoga – od zabawki do miejskiego środka transportu0

  Hulajnoga jest pojazdem o prostej konstrukcji – zasadniczo składa się z dwóch lub trzech kół, płaskiej platformy i kierownicy zintegrowanej z przednim kołem. XIX-wieczny wynalazca hulajnogi nie jest znany, a jego dzieło zostało początkowo szybko zapomniane. W czasach wielkiego kryzysu hulajnoga stała się popularną zabawką wśród dzieci. Często powstawały domowej roboty pojazdy skonstruowane z drewna, z przymocowanymi drewnianymi kółkami. Hulajnogi stopniowo ewoluowały, zaczęto do ich produkcji wykorzystywać aluminium, tworzywa sztuczne oraz kauczuk do produkcji kółek. Obecnie można wyróżnić hulajnogi tradycyjne, wyczynowe i elektryczne. Te ostatnie, chociaż obecnie przeżywają swój renesans, nie są wbrew pozorom wynalazkiem całkiem nowym.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Legenda sprintu vs najszybsza Polka. Bieżnia zapłonie na Śląskim!

  Legenda sprintu vs najszybsza Polka. Bieżnia zapłonie na Śląskim!0

  Już za 40 dni na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, który po raz pierwszy znajdzie się w najbardziej prestiżowym cyklu – Diamentowej Lidze. Kolejną gwiazdą imprezy została Shelly-Ann Fraser Pryce.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Wakacyjne wyzwanie dla miłośników czterech kółek

  Wakacyjne wyzwanie dla miłośników czterech kółek0

  Chorzów walczy o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski 2022”. Jeszcze do 30 czerwca można wziąć udział w inicjatywie i zbierać punkty dla naszego miasta.

  CZYTAJ WIĘCEJ

Latest Posts