Futsaliści Ruchu z kolejną wygraną. Są już wiceliderem tabeli (wideo)

Mariusz Seget przyjmuje gratulacje od kolegów po ostatnim trafieniu w meczu w Kazimierzy WielkiejFot. www.youtube.com/@telewizjaponidzietv

Beniaminek I ligi, Caffaro Kazimierza Wielka, tylko w pierwszej połowie stawiał zacięty opór Ruchowi Chorzów Futsal. Później górę wzięło doświadczenie „Niebieskich”, którzy zwyciężyli 8:4.

W pierwszej i drugiej kolejce podopieczni Romana Wachuły inkasowali komplet punktów w hali MORiS (z AZS UEK Kraków i Górnikiem Polkowice). W trzecim meczu po raz pierwszy zaprezentowali się w obcej hali. Przyjazd Ruchu do Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie) był sporym wydarzeniem. Trybuny wypełniły się do ostatniego miejsca, a kibice zobaczyli dobre widowisko, okraszone aż 12 trafieniami.

Lepiej ten mecz rozpoczęli gospodarze. Już w 3. minucie Dawid Dziadana uderzeniem w długi róg otworzył wynik. „Niebiescy” szybko odpowiedzieli, gdy po strzale Daniela Jagodzińskiego Michał Tkacz zmienił tor lotu piłki. Za moment Jagodziński popisał się celną dobitką po uderzeniu Daniela Wojtyny i to Ruch objął prowadzenie.

Później padł kuriozalny gol dla gospodarzy. Bramkarz Caffaro Kazimierza Wielka wyrzucił piłkę pod pole karne Ruchu. Interweniować chciał Oskar Banasiak, lecz golkiper z Chorzowa zrobił to tak, że… za moment musiał wyciągać ją z siatki. Gol został zapisany na jego konto.

Na szczęście „Niebiescy” tym się nie zrazili i jeszcze przed przerwą odzyskali prowadzenie. Rozklepali obronę beniaminka I ligi, a Michał Tkacz z bliska wpakował piłkę do siatki.

Druga połowa to już przewaga bardziej doświadczonych chorzowian. Efektem tego były bramki: Aleksandra Hartsteina, Łukasza Borkowskiego (dwie) i Dominika Jankowskiego. Przy stanie 7:2 dla gości ożywili się gospodarze, dwukrotnie dając swoim kibicom powody do radości. Na 9 sekund przed końcową syreną wynik na 8:4 dla Ruchu ustalił – strzałem do pustej bramki – Mariusz Seget.

Po trzecim zwycięstwie w sezonie drużyna Romana Wachuły awansowała na pozycję wicelidera. Dziewięć punktów, i lepszy bilans bramkowy, ma jedynie Futsal Team Brzeg. W następnej kolejce – 19 października o godz. 18 – Ruch zagra ponownie na wyjeździe, z zamykającym tabelę Futsalem Nowiny.