„Coś się wypaliło”. Zmiany w Cleareksie! Miozga rezygnuje, Krzyśka trenerem

„Coś się wypaliło”. Zmiany w Cleareksie! Miozga rezygnuje, Krzyśka trenerem
Mirosław Miozga (tyłem) prowadził Clearex przez 3,5 roku. Jego następcą będzie Rafał Krzyśka (w niebieskim stroju bramkarskim)Fot. Adrian Ślązok

Na dziesięć dni przed pierwszym meczem półfinałowym w Pucharze Polski w Cleareksie Chorzów doszło do zmiany trenera. Mirosław Miozga złożył dymisję. Zastąpi go – jako grający szkoleniowiec – Rafał Krzyśka.

Roszada w Cleareksie tuż przed decydującą fazą Pucharu Polski i równo miesiąc przed startem sezonu Ekstraklasy to zaskoczenie. Mirosław Miozga prowadził zespół od 10 lutego 2017 r. – zdobył z nim Puchar Polski (2017), brązowy medal w lidze (2019), a w zbliżających się rozgrywkach, jak na Clearex przystało, znów miał powalczyć o najwyższe cele.

Czytaj także: Clearex poznał terminarz Ekstraklasy. Zacznie jak w pucharze – z Gattą

„Miro” złożył jednak rezygnację. Pozostanie w klubie jako członek zarządu, będzie także współpracował z Wojciechem Dobrzyńskim w zakresie szkolenia grup młodzieżowych.

– Coś się wypaliło, skończyło. To nie była oczywiście łatwa decyzja, tyle lat jestem przecież związany z Cleareksem, ale doszedłem do wniosku, że coś trzeba zmienić. Pewne rzeczy nam się w grze ciągle nie udawały – powiedział Miozga cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Pięciokrotnego mistrza Polski poprowadzi Rafał Krzyśka, dotychczasowy asystent Miozgi i pierwszy bramkarz Cleareksu. Będzie grającym trenerem, a w pracy pomogą mu Szymon Łuszczek (kapitan zespołu) oraz wspomniany Wojciech Dobrzyński.

– Czuję dreszczyk emocji i nadal duże zaskoczenie, bo wszystko potoczyło się bardzo szybko. Mam swój pomysł na grę Cleareksu, rozmawiałem z chłopakami i on im odpowiada – podkreślił Rafał Krzyśka na stronie klubu.

Krzyśka występuje w Cleareksie od listopada 2017 r., wcześniej bronił barw m.in. Gwiazdy Ruda Śląska (także jako grający trener) czy AZS UŚ Katowice. Był powoływany do reprezentacji Polski, grał m.in. w barażach do mistrzostw świata 2016.

33-letni grający trener Cleareksu zadebiutuje w nowej roli w półfinałowych spotkaniach Pucharu Polski z Gattą Zduńska Wola. 15 sierpnia chorzowianie zmierzą się z Gattą na wyjeździe (godz. 20.00), rewanż odbędzie się 19 sierpnia w hali MORiS w Chorzowie (godz. 18.00).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa