Stadion Śląski doceniony! Kolejne wielkie imprezy odbędą się w Chorzowie

Stadion Śląski doceniony! Kolejne wielkie imprezy odbędą się w Chorzowie
Stadion Śląski będzie gospodarzem lekkoatletycznych ME w 2028 r.Fot. Marcin Bulanda

– W 2028 roku na Stadionie Śląskim odbędą się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy – poinformował w niedzielę p.o. prezydenta European Athletics Dobromir Karamarinow. Rok wcześniej w tym samym miejscu zorganizowane zostaną Drużynowe ME.

Na zmodernizowanym Stadionie Śląskim od 2018 r. odbywają się ważne imprezy lekkoatletyczne. Początkowo były to dwa memoriały – Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej. W tym roku w Chorzowie zorganizowano dwie imprezy rangi mistrzowskiej: MŚ sztafet (1-2 maja) oraz Drużynowe ME (29-30 maja). Już wiadomo, że w „Kotle Czarownic” będziemy świadkami kolejnych prestiżowych wydarzeń.

Stadion Śląski został doceniony przez władze European Athletics (europejskie stowarzyszenie federacji lekkoatletycznych. Dobromir Karamarinow, pełniący obowiązki prezydenta EA, ogłosił na niedzielnej konferencji prasowej, że w Chorzowie odbędą się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w 2028 roku!

Władze województwa śląskiego walczyły już o zorganizowanie ME w 2024 r. Jednak kandydatura pod nazwą Katowice-Silesia 2024 przegrała z Rzymem.

To nie koniec dobrych wiadomości. Imprezą testową przed ME 2028 mają być Drużynowe Mistrzostwa Europy w roku 2027. Będą to już drugie zawody tej rangi w Chorzowie, po mistrzostwach zorganizowanych w ten weekend (i zakończonych zwycięstwem reprezentacji Polski).

W tym roku na Stadionie Śląskim odbędą się jeszcze dwa wydarzenia lekkoatletyczne – Memoriał Janusza Kusocińskiego (20 czerwca) i Memoriał Kamili Skolimowskiej (5 września).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa