Ruch najgorszą drużyną II ligi. Trener: Wstaniemy z kolan

Ruch najgorszą drużyną II ligi. Trener: Wstaniemy z kolan
Na zdjęciu: Michał Mokrzycki Fot. Marcin Bulanda

Podobnie jak w całym sezonie, także w meczu kończącym sezon piłkarze Ruchu Chorzów nie potrafili odnieść zwycięstwa na wyjeździe. Przegrali w Siedlcach z Pogonią 0:1 i żegnają się z II ligą jako najgorszy zespół. – Mam nadzieję, że ten klub powstanie z kolan – powiedział trener Karol Michalski.

Do meczu z Pogonią „Niebiescy” przystępowali już bez szans na utrzymanie (stracili je 11 maja, remisując u siebie z Błękitnymi Stargard 1:1). Niewiadomą było jedynie to, na którym miejscu zakończą rozgrywki.

Chorzowianie przez cały sezon spisywali się dramatycznie słabo na obcych boiskach. Nie wygrali ani razu. W Siedlcach nie przerwali niechlubnej serii. Pogoń zwyciężyła 1:0 po bramce Andrzeja Rybskiego w 28. minucie.

Wynik ten oznacza spadek „Niebieskich” z ostatniego, osiemnastego miejsca. Wyprzedził ich bowiem Rozwój Katowice, który wygrał na wyjeździe z Resovią 3:1.

– W pewnej części wpływ na nas miały zdarzenia z ostatniego tygodnia – śmierć działacza Ruchu, Waldemara Podsiadły, pogrzeb Pani Krystyny Cieślik oraz śmierć matki naszego zawodnika, Wojtka Kędziory. To wszystko pogłębiło fatum. Ale są takie słowa: na ziemię powaleni wstajemy, nie giniemy. One będą oddawać to, co – mam nadzieję – będzie się działo w klubie i ten klub powstanie z kolan i dalej będzie funkcjonował na najwyższym poziomie – stwierdził trener Karol Michalski (cytat z oficjalnej strony Ruchu).

Ruch zakończył sezon z fatalnym bilansem – w 34 meczach zdobył zaledwie 32 punkty (7 zwycięstw, 11 remisów i 16 porażek).

Na razie nie wiadomo, jak wyglądać będzie kadra na przyszły sezon (kilku zawodniom kończą się wypożyczenia) i kto poprowadzi zespół (menedżer Jan Kocian związał się z Ruchem tylko do końca rozgrywek).

Podano za to termin pierwszego meczu Ruchu w kolejnej edycji Pucharu Polski. W rundzie wstępnej PP „Niebiescy” zagrają na wyjeździe ze Skrą Częstochowa (7 sierpnia).

34. kolejka II ligi
Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:0 (1:0)
Bramka:
Rybski (28).
Żółte kartki: Pociecha – Wiech, Budek.
Sędziował Karol Rudziński (Olsztyn). Widzów 1304.
Pogoń: Misztal – Krawczyk (86. Łydkowski), Margol, Wichtowski, Mesjasz – Bochnak (74. Pociecha), Wiktoruk, Marciniec, Rybski (58. Szymankiewicz), Zając (65. Brągiel) – Walków.
Ruch: Smug – Budek, Wiech, Kulejewski, Miahkow – Zieliński (46. Mandrysz), Duchowski (76. Sikora), Mokrzycki, Foszmańczyk, Podgórski (71. Wdowik) – Idzik.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa