Ruch odpowiedział na żądania kibiców

Ruch odpowiedział na żądania kibiców

Zdzisław Bik, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Ruch Chorzów SA, odniósł się do trzynastu postulatów, które 8 maja przedstawili kibice „Niebieskich”. Co dalej z prezesem Janem Chrapkiem?

Trzeci spadek z rzędu czternastokrotnych mistrzów Polski stał się faktem. W sezonie 2019/20 Ruch po raz pierwszy w historii zagra na poziomie regionalnym (w jednej z grup III ligi). Kibice „Niebieskich” (m.in. Stowarzyszenie Wielki Ruch, Ultras Niebiescy, Stadion dla Ruchu – Cicha6.com) postanowili zareagować i zaprotestować przeciwko działaniu władz klubu. 8 maja złożyli na posiedzeniu Rady Nadzorczej pismo z 13 żądaniami.

Fani domagali się m.in. odwołania prezesa Jana Chrapka, członka Rady Nadzorczej Janusza Patermana i dyrektora sportowego Marka Mandli, a także powołania przedstawiciela kibców do Rady Nadzorczej oraz na stanowisko prezesa lub wiceprezesa.

Paterman i Mandla złożyli rezygnację. 30 maja kibice otrzymali odpowiedź na pismo złożone kilka tygodni wcześniej. Do ich żądań ustosunkował się Zdzisław Bik, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Bik odniósł się m.in. do żądania odwołania prezesa Chrapka. „Odwołanie członków Zarządu Spółki należy do kompetencji Rady Nadzorczej. Uprawnienie takie posiada również Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy”.

Przewodniczący Rady Nadzorczej odpowiedział także na żądanie dotyczące powołania przedstawiciela kibiców do RN.

„Powołanie członków Rady Nadzorczej należy do wyłącznej kompetencji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. W opinii Rady Nadzorczej, wskazanym byłby wybór jednego przedstawiciela reprezentującego grupy kibicowskie Ruchu Chorzów, a następnie wskazanie jego kandydatury na najbliższym  Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w dniu 5 czerwca 2019 r.”.

Fani domagają się także powołania ich przedstawiciela na stanowisko prezesa lub wiceprezesa. „Powołanie członków Zarządu Spółki należy do wyłącznej kompetencji Rady Nadzorczej Spółki” – odpowiedział jednym zdaniem Zdzisław Bik.

W kolejnych punktach kibice wskazywali m.in. na konieczność wzmocnienia Działu Marketingu i wspólnego działania w zakresie 100-lecia klubu, budowę akademii piłkarskiej wg przedstawionego przez kibiców planu czy zmianę trybu szkolenia dzieci i młodzieży. Przewodniczący Rady Nadzorczej poprosił kibiców o przedstawienie przedmiotowego planu w tych kwestiach.

Poniżej przeczytać można pismo w całości (źródło: Twitter/Wielki Ruch)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości