„Gymba bydzie mi sie śmioła”. Włodarczyk zaprasza na memoriał

„Gymba bydzie mi sie śmioła”. Włodarczyk zaprasza na memoriał
Anita Włodarczyk startowała już na Stadionie Śląskim. W 2018 r. była druga w Memoriale KusocińskiegoFot. Marcin Bulanda

– Nie ma to jak startować u siebie – napisała Anita Włodarczyk, która od niedawna jest ambasadorem województwa śląskiego. Mistrzyni olimpijska, świata i Europy w rzucie młotem zachęca do przyjścia na Stadion Śląski 16 czerwca.

Już tylko niespełna dwa tygodnie pozostały do 65. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Po raz drugi z rzędu zawody odbędą się w Chorzowie – tym razem w niedzielę, 16 czerwca (początek o godz. 14.30, otwarcie bram stadionu od 13.00).

Jedną z największych gwiazd mityngu będzie Anita Włodarczyk. Najlepsza młociarka świata w tym roku postara się o zwycięstwo w Chorzowie (w 2018 r. ustąpiła Amerykance Gwen Berry).

Włodarczyk nie może już doczekać się występu na Stadionie Śląskim. – Nie ma to jak startować u siebie – napisała w mediach społecznościowych. Mistrzyni olimpijska, świata i Europy w rzucie młotem pochodzi z Rawicza, ale od niedawna jest ambasadorem województwa śląskiego oraz chorzowskiej areny.

Następnie zaś Włodarczyk „przemówiła” śląską gwarą. „Byda richtig rado jak przydziecie z familiom na zawody. Gymba bydzie mi sie śmioła jak Wos wszystkich tam zobocza” – tymi słowami zwróciła się do kibiców.

Przypominamy, że wstęp na 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego jest bezpłatny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości