Piłkarze Budoserwisu na trzecim miejscu w Polsce

Piłkarze Budoserwisu na trzecim miejscu w Polsce
Budoserwis Chorzów zajął 3. miejsce w turnieju o Puchar Polski Playarena w WarszawieFot. Facebook.com/BudoserwisFutsalTeam

Drużyna Budoserwisu odnosi sukcesy nie tylko w hali. 14 lipca chorzowianie wywalczyli w Warszawie brązowy medal Fortuna Pucharu Polski Playarena.

Zespół prowadzony przez Witolda Wieczorka od lat należy do najsilniejszych w Chorzowskiej Lidze Futsalu – wygrał ją w latach 2016-17, a w ostatnich dwóch sezonach zdobył srebro. Oprócz tego jako jedyny w historii trzykrotnie sięgał po Puchar ChLF.

Budoserwis odnosi sukcesy także na boiskach otwartych. Niedawno zwyciężył po raz trzeci z rzędu w Nocnym Turnieju Piłki Nożnej na Kresach. Świetnie radzi sobie także w lidze Playarena (największe w Polsce rozgrywki w piłce nożnej sześcioosobowej).

Niedawno „Zieloni” zostali mistrzami ligi zrzeszającej ekipy z Chorzowa i Świętochłowic. Wcześniej zaś, na początku czerwca, zdobyli Puchar Playarena Chorzów&Świętochłowice. Dzięki temu uzyskali prawo gry na arenie ogólnopolskiej.

13 lipca w Warszawie odbył się turniej Fortuna Puchar Polski Playarena. Do rywalizacji przystąpiło 39 drużyn z całego kraju podzielonych na osiem grup. Budoserwis trafił do gr. A. Wygrał dwa pierwsze spotkania (2:0 z Królewskimi-Niebieskimi Częstochowa i 6:2 z Dziwną Nazwą Dębica). Następnie musiał uznać wyższość ekipy FC Gorlicka Warszawa (2:3), a za mecz z Subcarpathian Bears Sędziszów Małopolski otrzymał walkower.

W 1/8 finału chorzowianie rozgromili Stal Płock 5:0, a w ćwierćfinale pokonali Wiśniówkę Jastrzębie Zdrój 2:0. W walce o finał rywalem Budoserwis zmierzył się z ekipą Dynamik Herring Toruń. Rywale szybko otworzyli wynik, a piłkarze z naszego miasta – mimo kilku dogodnych okazji – nie potrafili odpowiedzieć. Torunianie zwyciężyli ostatecznie 2:0, a następnie zdobyli Puchar Polski Playarena.

Piłkarze Budoserwisu wrócili na Śląsk z brązowymi medalami. W meczu o 3. miejsce zrewanżowali się stołecznemu zespołowi FC Gorlicka za porażkę w grupie. Wygrali 2:1, po golach Martina Markosyana i Kamila Ściętka. Markosyan został wybrany do najlepszej szóstki turnieju.

Emocje opadły, większość dochodzi do siebie, więc można podsumować wczorajsze zmagania. 😄Wszystko od początku wydawało…

Opublikowany przez Budoserwis Chorzów Futsal Team Niedziela, 14 lipca 2019

Teraz wicemistrz Chorzowskiej Ligi Futsalu ponownie zagra w stolicy (20 lipca) – w eliminacyjnym turnieju Mistrzostw Polski Playarena. Co ciekawe, turniej finałowy zostanie rozegrany w Chorzowie, 28 lipca.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa