Piłkarze Budoserwisu na trzecim miejscu w Polsce

Piłkarze Budoserwisu na trzecim miejscu w Polsce
Budoserwis Chorzów zajął 3. miejsce w turnieju o Puchar Polski Playarena w WarszawieFot. Facebook.com/BudoserwisFutsalTeam

Drużyna Budoserwisu odnosi sukcesy nie tylko w hali. 14 lipca chorzowianie wywalczyli w Warszawie brązowy medal Fortuna Pucharu Polski Playarena.

Zespół prowadzony przez Witolda Wieczorka od lat należy do najsilniejszych w Chorzowskiej Lidze Futsalu – wygrał ją w latach 2016-17, a w ostatnich dwóch sezonach zdobył srebro. Oprócz tego jako jedyny w historii trzykrotnie sięgał po Puchar ChLF.

Budoserwis odnosi sukcesy także na boiskach otwartych. Niedawno zwyciężył po raz trzeci z rzędu w Nocnym Turnieju Piłki Nożnej na Kresach. Świetnie radzi sobie także w lidze Playarena (największe w Polsce rozgrywki w piłce nożnej sześcioosobowej).

Niedawno „Zieloni” zostali mistrzami ligi zrzeszającej ekipy z Chorzowa i Świętochłowic. Wcześniej zaś, na początku czerwca, zdobyli Puchar Playarena Chorzów&Świętochłowice. Dzięki temu uzyskali prawo gry na arenie ogólnopolskiej.

13 lipca w Warszawie odbył się turniej Fortuna Puchar Polski Playarena. Do rywalizacji przystąpiło 39 drużyn z całego kraju podzielonych na osiem grup. Budoserwis trafił do gr. A. Wygrał dwa pierwsze spotkania (2:0 z Królewskimi-Niebieskimi Częstochowa i 6:2 z Dziwną Nazwą Dębica). Następnie musiał uznać wyższość ekipy FC Gorlicka Warszawa (2:3), a za mecz z Subcarpathian Bears Sędziszów Małopolski otrzymał walkower.

W 1/8 finału chorzowianie rozgromili Stal Płock 5:0, a w ćwierćfinale pokonali Wiśniówkę Jastrzębie Zdrój 2:0. W walce o finał rywalem Budoserwis zmierzył się z ekipą Dynamik Herring Toruń. Rywale szybko otworzyli wynik, a piłkarze z naszego miasta – mimo kilku dogodnych okazji – nie potrafili odpowiedzieć. Torunianie zwyciężyli ostatecznie 2:0, a następnie zdobyli Puchar Polski Playarena.

Piłkarze Budoserwisu wrócili na Śląsk z brązowymi medalami. W meczu o 3. miejsce zrewanżowali się stołecznemu zespołowi FC Gorlicka za porażkę w grupie. Wygrali 2:1, po golach Martina Markosyana i Kamila Ściętka. Markosyan został wybrany do najlepszej szóstki turnieju.

Emocje opadły, większość dochodzi do siebie, więc można podsumować wczorajsze zmagania. ?Wszystko od początku wydawało…

Opublikowany przez Budoserwis Chorzów Futsal Team Niedziela, 14 lipca 2019

Teraz wicemistrz Chorzowskiej Ligi Futsalu ponownie zagra w stolicy (20 lipca) – w eliminacyjnym turnieju Mistrzostw Polski Playarena. Co ciekawe, turniej finałowy zostanie rozegrany w Chorzowie, 28 lipca.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości