Nagrody dla stróżów prawa. Chorzów obchodził Święto Policji

Uroczysta gala w ChCK z okazji Święta Policji Fot.: M. Śliwa

W Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji obchodów Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Tegoroczne obchody miały wyjątkowy charakter, ponieważ zbiegły się z setną rocznicą powołania formacji policyjnej. Na scenie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie oraz stanowiska służbowe. Wyróżniający się policjanci i pracownicy cywilni otrzymali również wyróżnienia w postaci medali, odznak i gratyfikacji finansowych. Nagrody na ręce funkcjonariuszy wręczali nadinsp. Krzysztof Justyński, komendant wojewódzki policji; podinsp. Robert Łuszcz, komendant miejski policji w Chorzowie oraz Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

– Dzisiaj problem bezpieczeństwa praktycznie nie istnieje. Obserwujemy zdecydowany spadek przestępczości w naszym mieście. Jest to ogromny sukces, za co bardzo dziękuję – mówi Andrzej Kotala, prezydent miasta.

Na scenie wybrzmiały słowa komendanta Roberta Łuszcza, który przypomniał, jaką drogę przeszła policja, od niedofinansowanej formacji, która na podstawowe elementy działalności (jak np. paliwo czy papier) musiała brać pieniądze od samorządu, do sprawnie działającej, nowoczesnej i skutecznej służby.

– Specyfika naszego miasta powoduje, że stróże prawa mają wyjątkowo dużo pracy. Chorzów mieści się w sercu konurbacji śląskiej, łączy wiele tras komunikacji samochodowej i tramwajowej, przez co naturalnie występuje sporo zdarzeń drogowych. Ponowne otwarcie Stadionu Śląskiego wiąże się z wielkimi imprezami, które chorzowska komenda, jako jednostka prowadząca, musi zabezpieczać – komentuje komendant miejski policji.

Jak zaznacza, ukończenie przebudowy rynku, który stał się przestrzenią do organizacji imprez masowych, również zwiększa zakres obowiązków chorzowskich policjantów.

Widać, że chorzowscy policjanci potrafią sobie świetnie radzić z jednej strony z dużymi imprezami, a z drugiej z codzienną służbą. Interwencji jest sporo, ale są załatwiane szybko i profesjonalnie, a wyniki osiągane w zakresie pracy kryminalnej są również bardzo dobre – zaznacza nadinsp. Krzysztof Justyński, komendant wojewódzki Policji w Katowicach.

Poniżej relacja filmowa z wydarzenia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości