Wakacyjna astronomia. Spadające gwiazdy w Parku Śląskim

Wakacyjna astronomia. Spadające gwiazdy w Parku Śląskim
Miłośnicy astronomii w sierpniu spotkają się w Parku ŚląskimFot.: Planetarium Śląskie

Atrakcja dla młodszych i dla starszych. W nocy z 12 na 13 sierpnia niebo rozbłyśnie bardziej niż zwykle. Będziemy obserwować widowiskowy rój meteorów Perseidów, które wpadając w atmosferę, dają efekt spadających gwiazd.

Wyjątkowa okazja, to i wyjątkowe wydarzenia. Chorzowskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Majstersztyk oraz Planetarium Śląskie zadba o to, by ten wieczór na długo pozostał w naszej pamięci. Gra miejska, plenerowe zabawy dla dzieci i dorosłych, spotkanie z astronomem oraz koncert. Idealny pomysł dla wszystkich miłośników astronomii i dobrej, kreatywnej zabawy.

Program:

  • godz. 18.00-20.30 – rodzinna gra miejska
  • godz. 20.30-22.00 – plenerowe działania animacyjne
  • godz. 22.00 – koncert i opowieści o gwiazdach

Gra miejska przewidziana jest dla dorosłych z pociechami od lat 7. Potrzebne będzie zaangażowanie zarówno dużych i małych, dlatego trzeba się zapisać drogą mailową na adres agnieszka_pielok@chck.pl. Od 22:00 rozpocznie się obserwacja nieba, którą komentować będzie astronom Damian Jabłeka. Dodatkowym urozmaiceniem programu jest koncert zespołu „Ciśnienie”, którego muzyka pogłębi astronomiczne przeżycia. Impreza będzie się odbywać przy „Gołębniku”, tymczasowej siedzibie Planetarium, na ul. Różnej 4.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości