Chorzowski Teatr Ogrodowy ma nową scenę

Chorzowski rynek od momentu otwarcia cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańcówfot. UM Chorzów

Dziecinada, czyli impreza teatralna w ramach Chorzowskiego Teatru Ogrodowego, skierowana do najmłodszych, przenosi się ze skansenu na nowy rynek. 15 sierpnia zobaczymy dwa spektakle.

– Wszyscy mogą tu przyjść i zobaczyć, co się w mieście dzieje. Dlatego poprosiliśmy, by Chorzowski Teatr Ogrodowy, który jest jedną z wiodących imprez w mieście, swoją część skierowaną do dzieci zorganizował właśnie tu – opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. promocji i aktywizacji społecznej.

Wydarzenia w ramach „Małego ChTO”, bo taką nazwę nosi  w tym sezonie dziecięca część dorosłego ChTO, odbędą się w trzech lokalizacjach. Rynek będzie gospodarzem „Dziecinady”, którą tradycyjnie już otworzy spektakl „Paskudarium”, słowackiego teatru Divadlo PIKI.

Główną atrakcją będzie jednak przygotowanie przez młodych chorzowian własnego spektaklu, który niemal z marszu będzie miał swoją premierę na rynkowych deskach  – mówi Sergiusz Bożek, naczelny ogrodnik Chorzowskiego Teatru Ogrodowego.

Chorzowski Teatr Ogrodowy to organizowany od 2007 roku letni festiwal artystyczny. Od 2016 roku wydarzenia ChTO odbywają się na wielu scenach w Chorzowie, oprócz Sztygarki są to obecnie: Chorzowskie Centrum Kultury, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie, Starochorzowski Dom Kultury, Miejski Dom Kultury Batory, czy właśnie Nowy Rynek.

ChTO to niejedyne wydarzenie, które w sierpniu gościć będzie przed urzędem miasta. Oprócz koncertów, spektakli i spotkań autorskich chorzowianie będą mogli m. in. wspólnie zatańczyć zumbę, czy poznać tajniki sztuk walki. Szczegółowy wykaz sierpniowych imprez na chorzowskim rynku znajdziecie na fanpage’u Nowego Rynku lub pod tym linkiem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa