Clearex chce pójść za ciosem. Znów zagra z liderem w Chorzowie

Clearex chce pójść za ciosem. Znów zagra z liderem w Chorzowie
Na zdjęciu: piłkarz Cleareksu Adam WędzonyFot. Adrian Ślązok

W środę Clearex rozgromił prowadzący w tabeli AZS UŚ Katowice 10:2. Teraz do Chorzowa przyjeżdża nowy lider Gatta Zduńska Wola. Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 17 w hali MORiS.

Po nie najlepszym początku sezonu nastroje w naszym zespole zdecydowanie poprawiły się po rozgromieniu AZS UŚ Katowice. Piłkarze Cleareksu cieszyli się przede wszystkim z poprawy skuteczności.

– Skuteczność w końcu wróciła, fajnie, że wygraliśmy ten mecz, ale tym się nie zadowalamy. Jedziemy dalej! – zapowiada Sebastian Leszczak, który zdobył dwie bramki w spotkaniu z katowiczanami.

W niedzielę Clearex rozegra kolejny mecz u siebie. W 6. kolejce Ekstraklasy podejmie Gattę Zduńska Wola, która w środę została nowym liderem (ma tyle samo punktów co AZS UŚ Katowice, ale lepszą różnicę bramek). Czy zatem nasz zespół ponownie znajdzie sposób na ekipę otwierającą tabelę? Tomasz Golly jest optymistą.

– Wiadomo, że Gatta gra od wielu lat w podobnym składzie. To zgrana ekipa, więc będziemy się musieli jeszcze bardziej przyłożyć. Myślę, że podobnie jak w meczu z AZS-em wyjdziemy wysokim pressingiem i przyniesie to dobry skutek – podkreśla Golly.

Gatta w tym sezonie wygrała wszystkie spotkania: ze Słonecznym Stokiem Białystok (2:0 na wyjeździe), z Red Dragons Pniewy (5:1 u siebie), z GI Malepszy Futsal Leszno (4:3 na wyjeździe) i z Piastem Gliwice (4:2 u siebie). Najskuteczniejszym strzelcem jest Daniel Krawczyk, który zdobył pięć bramek.

Zapraszamy na niedzielny mecz w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113. Początek o godz. 17.00.

Na mecz zaprasza także Mikołaj Zastawnik z Cleareksu

Przypomnijmy także, że przy okazji niedzielnego spotkania będzie można podziwiać występ akrobatek Sokolni – Marty Śrutwy i Magdy Rajtor. Chorzowianki jako „Duo Infinity” biorą udział w programie Mam Talent, ze sporymi szansami na zwycięstwo.

Czytaj także: Duo Infinity wspiera Clearex. W niedzielę zobacz pokaz akrobatekJeszcze więcej wiadomości z Chorzowa