Na co dzień świecą przykładem. Wczoraj zostali nagrodzeni

Gala 60+ to podsumowanie programu Chorzów 60+, podczas której wręczane są nagrody dla firm przyjaznych seniorom oraz dla seniora roku. Tym razem najaktywniejszą seniorką została Pani Irena Borkowska.

Na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury przyznano wczoraj nagrody dla firm przyjaznych seniorom. Wyróżnienia rozdane zostały w 8 kategoriach, poniżej przedstawiamy laureatów:

Kategoria zdrowie – Geers Dobry Słuch

Kategoria kultura i edukacja – Miejski Dom Kultury Batory

Kategoria gastronomia – pizzeria Pod Drewnianym Bocianem

Kategoria usługi inne – Malcharus Maciej Malcharek

Kategoria organizacje społeczne – Centrum Aktywizacji Społecznej

Kategoria rekreacja i wypoczynek – ośrodek Tulipan Sanatorium Ustroń

Kategoria uroda – Kompleks Sztygarka Dotyk Spa

Kategoria sport – Xtreme Fitness Gyms

W plebiscycie Aktywny 60+, który wyłania seniora roku zwyciężyła pani Irena Borkowska. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich osób nominowanych do nagrody.

Irena Borkowska – aktywna uczestniczka życia społeczno-kulturalnego w Chorzowie. Udziela się między innymi w Stowarzyszeniu na Rzecz Rodziny, Chorzowskiej Strefie Wolontariatu, gdzie niesie pomoc potrzebującym, czy Artystycznej Akademii Seniora, w ramach której występuje w sztukach teatralnych. Członek Zarządu Słuchaczy GUTW. Kreatywna, wrażliwa, zawsze skora do pomocy.

Kazimiera Kozub – bierze aktywny udział we wszystkich zajęciach, warsztatach i akcjach okolicznościowych. Zaangażowana w niesienie pomocy ludziom i zwierzętom. Organizuje i uczestniczy w akcjach ukwiecania m.in. szpitali i domów pomocy społecznej. Wrażliwa na dobro i piękno, bardzo życzliwa.

Andrzej Sodowski – członek Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska sztuka użytkowa” w Opolu, członek zarządu „Stowarzyszenia Barwy Śląska” w Rudzie Śląskiej. Współzałożyciel i lider Chorzowskiej Grupy Plastycznej „Krajcok’12”. Przewodniczący Chorzowskiej Rady Seniorów. Ambasador Srebrnego Pokolenia Województwa Śląskiego 2017. Uprawia malarstwo sztalugowe, w dorobku twórczym ma ponad 30 wystaw indywidualnych, bierze również udział w wystawach zbiorowych, konkursach, plenerach malarskich i imprezach charytatywnych. Członek Związku Górnośląskiego.

Magdalena Śliwa – udziela się społecznie już od pierwszego dnia emerytury. Prowadzi zajęcia dla dzieci w Klubie Sportowym Sokolnia – jej podopieczni osiągają czołowe miejsca na zawodach w kraju i za granicą. Prowadzi również gimnastykę dla seniorów. Działa jako wolontariuszka w programach realizowanych przez Stowarzyszenie Seniorzy dla Chorzowa i Śląska. Od początku istnienia Chorzowskiej Rady Seniorów zasiada w jej składzie. Wrażliwa na potrzeby innych, zawsze gotowa do niesienia pomocy potrzebującym.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości