Futsalowcy Cleareksu powalczą o mundial. Na drodze m.in. Hiszpania

Futsalowcy Cleareksu powalczą o mundial. Na drodze m.in. Hiszpania
Piłkarz Cleareksu Sebastian Leszczak powalczy wraz z Biało-Czerwonymi m.in. z potęgą światowego futsalu HiszpaniąFot. Adrian Ślązok

Mikołaj Zastawnik i Sebastian Leszczak (Clearex Chorzów) rozpoczynają misję „Litwa 2020”. W Zielonej Górze zagrają z reprezentacją o awans do kolejnej fazy eliminacji do mistrzostw świata.

Futsalowy mundial odbędzie się jesienią przyszłego roku na Litwie. Zagrają w nim 24 drużyny z całego świata. Europa otrzymała siedem miejsc, ale jedno zajmie gospodarz. O pozostałe sześć miejsc zespoły ze Starego Kontynentu powalczą w eliminacjach. W tym tygodniu przystąpi do nich reprezentacja Polski.

W czwartek (24.10.) w Zielonej Górze rozpocznie się turniej eliminacyjny rundy głównej, z udziałem reprezentacji: Polski, Gruzji, Finlandii i Hiszpanii.

Selekcjoner Błażej Korczyński powołał do kadry dwóch piłkarzy Cleareksu Chorzów – Mikołaja Zastawnika i Sebastiana Leszczaka. Obaj mają pewne miejsce w kadrze, Zastawnik był wraz z Biało-Czerwonymi na mistrzostwach Europy w Słowenii (na początku 2018 r.).

Polacy kilka dni temu rozpoczęli zgrupowanie w Poznaniu. To zdjęcie w mediach społecznościowych zamieścił Leszczak, który w tym sezonie strzelił już pięć goli w Ekstraklasie.

View this post on Instagram

Zaczynamy#team#poland#joma#

A post shared by Sebastian Leszczak (@sebles7496) on

Polacy najpierw – w czwartek – zagrają z Gruzją. W piątek zmierzą się z Finlandią, zaś w niedzielę z Hiszpanią (dwukrotnym mistrzem świata i siedmiokrotnym mistrzem Europy), która jest wielkim faworytem turnieju w Zielonej Górze. Wszystkie mecze naszej kadry rozpoczną się o godz. 20.00.

Awans do kolejnej fazy wywalczą dwie najlepsze ekipy z każdej z grup. Polaków z pewnością stać na pokonanie pierwszej przeszkody. Później będzie już znacznie trudniej. W tzw. rundzie elitarnej zagra 16 zespołów podzielonych na cztery grupy. Ich zwycięzcy pojadą na MŚ, zaś drużyny z drugich miejsc zmierzą się w barażach.

Z uwagi na turniej reprezentacji w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy trwa przerwa. Clearex Chorzów powróci do walki o punkty 3 listopada (godz. 17.00). Podopieczni Mirosława Miozgi, którzy plasują się obecnie na czwartym miejscu w tabeli, zagrają w hali MORiS z FC KJ Toruń.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa