Charytatywny wieczór z kulturą

Charytatywny wieczór z kulturą

Taniec ludowy rodem z Ukrainy, pokaz tańca nowoczesnego ale przede wszystkim pomoc dla Jagody Labus cierpiącej na artrogrypoze czyli wrodzoną sztywność stawów. To wszystko w ramach Międzynarodowego Charytatywnego Wieczoru Kultury „Gramy do końca”.

Impreza odbędzie się 22 listopada o godzinie 18:00 w Starochorzowskim Domu Kultury. Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu zobaczą ciekawe zestawienie dwóch stylów tanecznych – ludowego w wykonaniu zespołu „SŁONECZKA” – gości z miasta partnerskiego Tarnopol oraz tańca nowoczesnego , który zaprezentuje Stowarzyszenie Freeland.

Wieczór ubogaci występ wokalny artystów z obu grup. Na scenie pojawi się również Jagoda Labus, dla której podczas tego spotkania będzie prowadzona akcja charytatywna na operację, która pomoże przywrócić jej sprawność. Pasją Jagody jest pływanie, które uprawia od najmłodszych lat. W tej dziedzinie sportu odnosi swoje pierwsze sukcesy. Fundacja „Gramy do końca” pomagająca niepełnosprawnym sportowcom, która jest partnerem wydarzenia przeprowadzi zbiórkę oraz licytację na rzecz bohaterki wieczoru. Bilet w cenie 1 zł.

Tego samego dnia, o godzinie 13:00 odbędzie się również kameralne spotkanie z Jagodą oraz z artystami z Tarnopola w CUMIE na ul. Wolności 3. W trakcie spotkania odbędzie się wykład historyka, który podejmie temat „Współcześni tworzą nową kulturę”. Wstęp wolny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa