Dominikanin i znany vloger odwiedził chorzowianina w… Kigali

Dominikanin i znany vloger odwiedził chorzowianina w… Kigali
Lek. med. Bartłomiej Osadnik i o. Adam Szustakfot.: youtube.com/langusta na palmie

O. Adam Szustak prowadzi znany vlog „Langusta na Palmie”. Jego najnowszy odcinek opowiada o Kigali w Rwandzie. To miasto, w którym pomagają chorzowscy lekarze.

Szpital w Rwandzie wspiera chorzowska Fundacja Afriquia. Dzięki zaangażowaniu organizacji, lekarze z Rwandy mogą szkolić się w Chorzowie. W Kigali pracuje Bartłomiej Osadnik, ortopeda. W filmie, który opublikował dominikanin o. Adam Szustak opowiada o wsparciu młodej Seraphine, której groziła amputacja nogi.

– Mamy zgodę ministerstwa. Mamy zgodę szpitala w Otwocku. Jest szansa na uratowanie nogi dziewczyny. Bardzo prosimy o pomoc – mówi w filmie Bartłomiej Osadnik.

Okazuje się, że dzięki zaangażowaniu widzów udało się zebrać 60 tys. zł na koszta związane z operacją nogi dziewczyny. Operacja ma być przeprowadzona w szpitalu w Otwocku. Fundacja będzie informowała o przebiegu leczenia.

Zobacz film:

– JESTEŚCIE NIESAMOWICI !!! DZIĘKI WAM I WASZYM WIELKIM SERCOM już po jednym dniu udało się zebrać całą kwotę na operację Seraphine!!! Prawdopodobnie przy tak ogromnym Waszym zaangażowaniu zgromadzimy wystarczające środki finansowe na zabieg jeszcze jednej dziewczynki z Rwandy o imieniu Desange. Dziękujemy raz jeszcze !!! Bez Was i Waszego wsparcia finansowego pomoc nie byłaby możliwa. To Wy daliście Serpahine szansę na rozwój i funkcjonowanie w świecie, który nie akceptuje ułomności – napisała fundacja na swojej stronie na Facebooku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa