Odwiedź Skansen online

Odwiedź Skansen online
Owce w trakcie strzyżenia Fot.: Adam Mikosz MGPE

Muzeum, decyzją Urzędu Marszałkowskiego, 10 marca zostało zamknięte dla zwiedzających, jednak dzięki aktywnym działaniom w sieci, wciąż możemy zobaczyć co słychać u skansenowych zwierzaków i ponownie poczuć sielankową atmosferę starej śląskiej wsi.

Choć na czas epidemii Muzeum zostało zamknięte, to pewne działania muszą być kontynuowane ze względu na całkiem sporą reprezentację zwierząt, których domem jest chorzowski park etnograficzny. Jednym z nich jest Ignac, leciwy koń, który skradł serca sympatyków Skansenu. O tym, jak wygląda opieka nad Ignacem i resztą skansenowych zwierzaków w nagraniu zamieszczonym na stronie muzeum w serwisie facebook.com opowiedziała Patrycja z Działu Utrzymania Przyrody MGPE.

Pracownicy Skansenu przygotowali również lekcję muzealną online. W specjalnym filmie Asia i Przemek z Działu Edukacji i Popularyzacji MGPE pokazują jak w domowych warunkach przygotować marzannę i powitać wiosnę.

Poza tym osoby odwiedzające Skansen online mogą zobaczyć zarówno archiwalne materiały oraz aktualne zdjęcia z terenu muzeum.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości