Ważne zmiany w funkcjonowaniu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Ważne zmiany w funkcjonowaniu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Miejskie schronisko pozostaje otwarte – wciąż możliwa jest adopcja zwierząt. Aby nadal tak było musimy dostosować się do apeli pracowników.

Jak informują pracownicy Schroniska w Chorzowie, pandemia koronawirusa nie wpłynęła na ilość zwierząt trafiających do placówki. W zaistniałej sytuacji największym zagrożeniem dla funkcjonowania schroniska jest zarażenie personelu. Aby do tego nie doszło, przed wizytą w Schronisku, należy zastosować się do kilku prostych poleceń.

Adopcja wciąż jest możliwa, jednak zanim zdecydujemy się na ten krok pracownicy proszą o wcześniejsze zapoznanie się ze zwierzakami w internetowym albumie i kontakt telefoniczny w celu umówienia się na konkretny termin odwiedzin i zapoznanie z wybranym psem/kotem. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której w tym samym momencie w placówce będzie przebywać kilka osób jednocześnie. W celach adopcyjnych do schroniska może przyjść tylko jedna osoba.

Schronisko nieustannie potrzebuje wsparcia w postaci przekazywanej karmy dla zwierząt. Aby pomoc była bezpieczna dary należy zostawić przed bramą schroniska, następnie zadzwonić na dzwonek przy bramie i odjeść. Najlepszą formą przekazania darów jest wysyłka pocztą, najlepiej bezpośrednio ze sklepu zoologicznego.

Pozostałe formy działania Schroniska – spacery wolontariuszy i Dni Otwarte – zostały zawieszone na czas trwania epidemii.

– Wprowadzone restrykcje mają nam zapewnić bezpieczeństwo. Nie możemy zostawić naszych podopiecznych. Musimy być zdrowi i czuwać nad naszą gromadką. Prosimy zatem o wyrozumiałość. Mamy nadzieję, że wszystko wkrótce wróci do normy i zobaczymy się niebawem na kolejnych Dniach Otwartych – czytam na stronie Schroniska

Przypominamy, że według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie ma do tej pory żadnych dowodów na to, aby pies, kot lub jakiekolwiek inne zwierzę mogło przenosić SARS-CoV-2.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa