Ruch kończy 100 lat. Świętujemy cały dzień

Ruch kończy 100 lat. Świętujemy cały dzień

20 kwietnia 1920 roku w Bismarckhütte powstał Ruch Chorzów. Cały dzień będą odbywały się uroczystości związane z jubileuszem. Z uwagi na pandemię koronawirusa większość z wydarzeń odbędzie się w Internecie.

Klub rozpoczął świętowanie tuż po północy publikując orędzie prezesa Seweryna Siemianowskiego skierowane do Niebieskiej społeczności.

Następnie Niebiescy opublikowali film, w którym najmłodsi zawodnicy Akademii Ruchu i UKS Ruch Chorzów odśpiewali klubowy hymn. W kościele pw. Ducha Świętego w Chorzowie trwa Msza Święta w intencji Ruchu Chorzów. Transmisja z kościoła dostępna jest tutaj. Poniżej udostępniamy harmonogram wydarzeń na dalszą część dnia.

12:00 Mówię Ruch, myślę…
13:00 Flaga na maszt
14:00 Ruch na poczcie
16:00 Dziennikarze życzą
18:00 Wasza Jedenastka Stulecia
19:20 Ruch to ludzie – premiera filmu dokumentalnego
20:00 Zapalamy świeczki

Aktualizacja 14:00

Od rana do Klubu spływają życzenia od wielu osób. Stulatkowi z Chorzowa życzenia złożyły władze miasta, a także znani kibice m.in.: Jan Miodek, Jerzy Buzek i Wojciech Kuczok.

Aktualizacja 14:10

Do życzeń w oryginalny sposób przyłączył się Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Pracownicy ośrodka dbający o stan murawy przygotowali na płycie stadionu duży napis z życzeniami.

Aktualizacja 14:30

Nad Szybem Prezydent powiewa niebiesko-biała flaga Ruchu.

Aktualizacja 14:35

Dziś trafiły do sprzedaży jubileuszowe znaczki na 100-lecie Klubu. Wszystkie z 4000 okolicznościowych egzemplarzy, jakie dostała Poczta Główna w Chorzowie zostały już wykupione. Osoby zainteresowane unikatową pamiątką muszą czekać na kolejną dostawę lub zapisać się w kolejce przy okienku filatelistyki.

Aktualizacja 15:30

Do życzeń przyłącza się Miejski Dom Kultury Batory. To w budynku, w którym MDK ma dziś siedzibę 20 kwietnia 1920 odbyło się zebranie założycielskie Klubu.

Aktualizacja 15:35

Życzenia Prezydenta Chorzowa, Andrzeja Kotali dla całej Niebieskiej społeczności.

Aktualizacja 15:40

PKO Ekstraklasa tęskni za Chorzowem. Władze ligi złożyły Ruchowi życzenia, a także przygotowały interesujące zestawienie „Niebieskich” rekordów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Aktualizacja 16:35

„Myślę Ruchu, mówię…” to urodzinowa kompilacja życzeń zawodników, trenerów i działaczy w ostatnich latach związanych z Niebieskimi. W filmie występują m.in.: Wojciech Grzyb, Waldemar Fornalik, czy Krzysztof Bizacki.

Aktualizacja 18:10

Drużyna Stulecia Ruchu skompletowana. Skład wybrali kibice w głosowaniu na oficjalnym profilu klubu w serwisie facebook.com.

Aktualizacja 19:07

Muzeum w Chorzowie przypomina piękne karty z historii Ruchu. Wśród nich m.in.: niepobity od 1939 roku rekord 10 bramek zdobytych w jednym meczu ligowym autorstwa Ernesta Wilimowskiego.

Aktualizacja 22:25

Życzenia Ruchowi złożyli również dziennikarze oraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek.

Aktualizacja 00:15

Dzisiejsze urodziny Ruchu zakończył wieczorny pokaz pirotechniczny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości