Rusza lekkoatletyczny sezon startowy. Gwiazdy sportu na Śląskim

Rusza lekkoatletyczny sezon startowy. Gwiazdy sportu na Śląskim

Już 20 czerwca na chorzowskim „kotle czarownic” zainaugurowany zostanie nowy sezon startowy. Królowa sportu wraca na Śląski, a wraz z nią gwiazdy polskiej lekkoatletyki.

Swoją obecność na pierwszym w tym sezonie lekkoatletycznym mityngu na śląskim obiekcie potwierdzili już m.in.: wicemistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki, mistrz Starego Kontynentu, medalista olimpijski i mistrzostw świata w rzucie młotem Wojciech Nowicki, czterystumetrowcy – rekordziści świata w sztafecie 4x400m Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk oraz najszybsza w Europie na dystansie jednego okrążenia Justyna Święty – Ersetic.

– Ten sezon jest z wiadomych względów inny niż wszystkie. Aby wprowadzić formę na wyższy poziom potrzeba nam startów, a tych do tej pory brakowało. Zwykle w czerwcu miałam już za sobą kilka mityngów, dlatego cieszę się, że w końcu będę mogła wystąpić w zawodach i to na moim ulubionym stadionie. 20 czerwca pobiegnę na 300m. Nie mogę się doczekać, uwielbiam biegać na Stadionie Ślaskim, ta bieżnia daje pozytywny zastrzyk energii – komentuje Justyna Święty – Ersetic.

W sumie tego dnia zostanie rozegranych 10 konkurencji. Będą biegi na dystansach od 100 do 400m oraz konkurencje techniczne. Wszystko z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Zawody wypełnią lukę w tegorocznym kalendarzu startowym i wpiszą się w ogólnoeuropejski trend. W ostatnim tygodniu mityngi lekkoatletyczne rozegrano w Niemczech, Estonii, Izraelu, Szwecji, Słowenii, Austrii, Finlandii, Norwegii i Danii – a wczoraj także w Czechach. W naszym kraju zawody lekkoatletyczne do 150 osób można organizować od minionej soboty.

Organizatorem imprezy jest Stadion Śląski i Województwo Śląskie. To kolejna lekkoatletyczna impreza na Stadionie Śląskim gdzie odbywają się już Memoriał Janusza Kusocińskiego i Memoriał Kamili Skolimowskiej. W przyszłym roku Stadion Śląski będzie gościł także Mistrzostwa Świata Sztafet – World Athletics Relays Silesia 21.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa