O udanych wakacjach i bezpiecznych kąpielach. Policjanci edukują dzieci

Uczestnicy półkolonii w trakcie policyjnej prelekcji.Fot.: Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Chorzowscy policjanci dbają o to, aby tegoroczne wakacje były bezpieczne dla mieszkańców. W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach w Uniwersytecie Rozwoju.

W trakcie spotkania policjanci z chorzowskiej komendy poruszali tematy związane z bezpieczeństwem, przypominali dzieciom zasady właściwego poruszania się po drodze, a także informowali jak zachować się gdy zaczepi je obca osoba lub gdy się zgubą. Mundurowi uczulili dzieci jak bezpiecznie bawić się w domu, na podwórku oraz trakcie wycieczek w góry lub w lesie.

Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Szczególną uwagę poświęcono tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą w związku z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” skierowaną zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Akcja ma na celu poszerzanie świadomości dotyczącej zagrożeń pojawiających się w trakcie przebywania nad wodą, a także promocję prawidłowych zachowań przy zbiornikach wodnych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości