Poznaj unikalne sprzęty z lat ’50 i ’60. Transmisja na żywo z Pavilonu A

Poznaj unikalne sprzęty z lat ’50 i ’60. Transmisja na żywo z Pavilonu A

Kolejne niezwykłe wydarzenie w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu. W najbliższy piątek 10 lipca odbędzie się prezentacja na żywo w formie wirtualnej wycieczki skupionej wokół najciekawszych odrestaurowanych urządzeń lampowych znajdujących się w zasobach galerii.

Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu posiada unikalną kolekcję pieczołowicie odrestaurowanych radioodbiorników lampowych z lat ’50 i ’60 ubiegłego wieku.

– Chcemy pokazać ludziom jak wspaniałe były urządzenia lampowe z lat 50 i 60, takich marek jak holenderski Philips, czy norweski Tandberg – zapowiada Łukasz Gliński z Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu.

Pokaz skupi się na przedstawieniu tego, jak działają wykonywane ręcznie odbiorniki, jaka jest ich konstrukcja i czym jest technika lampowa.

– Ta technologia bije na głowę większość współczesnych urządzeń tego typu. Postaramy się w przystępnej formie opowiedzieć o zaletach tych unikalnych maszyn – mówi Łukasz Gliński.

Transmisja rozpocznie się o godzinie 19:00 na profilu Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu. Spotkanie poprowadzi Mirosław Sobczak.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości