Dowiedz się więcej o wykorzystaniu druku 3D w sztuce na wystawie w ChCK

Dowiedz się więcej o wykorzystaniu druku 3D w sztuce na wystawie w ChCK

Skanowanie i projektowanie 3D, połączenie technologii i sztuki oraz ich wzajemne przenikanie w postaci cyfrowej rzeźby 3D to motywy nowej wystawy znajdującej się na dolnym foyer Chorzowskiego Centrum Kultury. Wystawę można oglądać do 15 lipca.

Przychodząc na wystawę można poznać kreatywne techniki druku 3D, możliwości cyfrowego projektowania i skanowania przestrzennego. Dostępna tam prezentacja multimedialna przedstawia prace studentów kierunku Projektowanie Gier i Przestrzeni Wirtualnej Uniwersytetu Śląskiego. Ponadto dostępna jest wystawa modeli, rzeźb i prac wydrukowanych w technologii 3D (udostępnione przez Firmę Solveere sp. z o.o.).

Sztuka i design w druku 3D – wystawa na foyer ChCK

Sztuka i design w druku 3DWystawa obejmująca tematykę skanowania i projektowania 3D. Połączenie technologii i sztuki i ich wzajemne przenikanie w postaci cyfrowej rzeźby 3D.? Pokazanie kreatywnych technik druku 3D, możliwości cyfrowego projektowania i skanowania przestrzennego (w formie multimedialnej prezentacji Firmy Solveere sp. z o.o.).? Prezentacja multimedialna – prace studentów kierunku Projektowanie Gier i Przestrzeni Wirtualnej Uniwersytetu Śląskiego.? Wystawa modeli, rzeźb i prac wydrukowanych w technologii 3D (udostępnione przez Firmę Solveere sp. z o.o.).Wystawa znajduje sie na dolnym foyer Chorzowskiego Centrum Kultury i jest dostępna dla zwiedzających do 15 lipca 2020r. ?Przyjdź i zobacz!* Firma Solveere sp. z o.o. wykorzystuje i promuje nowoczesne technologie z dziedziny projektowania CAD: Rapid Prototyping – skanowania przestrzennego, spełnia rolę prototypowni działającej w technologiach Rapid Prototyping. Dzięki technologii wydruku 3D firma tworzy modele, które niczym nie różnią się od obiektów produkowanych seryjnie. Cały proces bazuje na wizualizacji komputerowej lub na samym pliku CAD oraz na wskazówkach dotyczących kolorystyki obiektu, jego wykończeń itp. Ich wydruki 3D mają zastosowanie w: motoryzacji, lotnictwie, energetyce przemysłowej, medycynie, dentystyce, inżynierii odwrotnej oraz w designie i projektowaniu.

Opublikowany przez Chorzowskie Centrum Kultury Piątek, 3 lipca 2020

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości