Będzie się działo. Pierwsze duże wydarzenie na rynku w tym roku

Będzie się działo. Pierwsze duże wydarzenie na rynku w tym roku

Wymiana garażowa, kiermasz rękodzieła, gra terenowa, wymiana roślin, koncerty, pokazy teatralne oraz otwarcie nowych lokali Gryfne Lody i Kaskada Bistro Cafe. To część atrakcji, które będą czekać na uczestników sobotniej imprezy Ruszmy na Rynek.

Program nadchodzącego wydarzenia jest bogaty i różnorodny tematycznie, dzięki czemu każdy może w nim znaleźć atrakcyjne punkty. Pierwsze atrakcje czekają na mieszkańców od godziny 11:00, kiedy rozpocznie się rejestracja uczestników i start gry terenowej organizowanej przez Muzeum Hutnictwa.

– Będą z nami Muzeum Hutnictwa oraz Muzeum w Chorzowie, które zapraszają na grę terenową i zbiórkę pamiątek hutniczych. Księgarnia Dopełniacz zaoferuje bestsellery wydawnicze a Kiermasz Bukinistów Śląskich książki antykwaryczne – zapowiadają organizatorzy.

O godzinie 13:00 rozpocznie się Chorzowska Garażówka, czyli wymiana rzeczy organizowana przez Charity Shop Pod Dobrym Aniołem, a także wymiana roślin i kiermasz książek. Godzinę później, o 14:00 chorzowski rynek opanują maskotki, które zwrócą uwagę najmłodszych na problem bezdomności zwierząt. Swoją obecność potwierdzili już m.in.: Adler, Basia, Sznupek i wiele innych.

Adler zaprasza na Rynek

? Adler zaprasza na imprezę Ruszmy na Rynek 2020 w Miasto Chorzów! Czeka nas pierwszy chorzowski zjazd maskotek, które zwrócą uwagę na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji.18 lipca liczymy również na obecność Świnki z Park Rozrywki Twinpigs i Smoka z Wisła Kraków. Szykuje się "fest srogie bajlando" ? Zapraszamy!

Opublikowany przez Ruch Chorzów Sobota, 11 lipca 2020

W dalszej części wydarzenia odbędą się pokazy teatralne, koncerty, spotkania autorskie. Przez cały czas trwania imprezy będzie można się posilić jedzeniem z foodtrucków.

Wieczorem, od godziny 19:00 do 23:00 taneczną część imprezy rozkręcą DJ Kicó & Matjazz. Szczegółowy program wydarzenia udostępniamy poniżej.

11:00 W krainie wygasłych wulkanów – rejestracja uczestników i start gry terenowej Muzeum Hutnictwa
12:00-18:00 Mosz co w doma po hucie? Zbiórka pamiątek hutniczych dla Muzeum Hutnictwa i Muzeum w Chorzowie
13:00-18:00
-Chorzowska Garażówka
-II Sąsiedzka Wymiana Roślin
-Kiermasz Bukinistów Śląskich
-Stoisko z pamiątkami na 100-lecie Ruchu Chorzów
-Stoisko Mandragora Tattoo
-Bazarek Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie
-Wystawa prac podopiecznych Dom Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych
-Foodtrucki: Restauracja A’le Dobre Chorzów, Kraken Restopub, La Petite Prosecco Van
14:00 Zlotek Maskotek
14:15 – 15:00 koncert Orkiestry Dętej Batory
15:00-16:00 pokaz Teatr Czarnego Tła
15:00 -18:00 stoisko Jasiński Barbershop
16:30-18:00 Chorzów Muzyka Świat. Spotkanie z Andrzejem Matysikiem i Jackiem Kurkiem, autorami książki Mój Blues i ich muzyką. Prowadzenie Rafał Zaremba.
18:00-19:00 koncert Tender Vibes Duo
19:00-23:00 Śląski Program Kosmiczny DJ Kicó & Matjazz

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości