Puchar ChLF. Znamy półfinalistów. W sobotę decydujące mecze na Granicznej

Puchar ChLF. Znamy półfinalistów. W sobotę decydujące mecze na Granicznej
Przed rokiem w finale Pucharu Ligi Mateco pokonało Irex Gaz 3:2. Niewykluczone, że 19 września te zespoły ponownie zagrają o trofeumFot. Chorzowianin.pl/Magazyn ChLF FLASH

Broniące trofeum Mateco, ligowi potentaci Irex Gaz oraz grający pod nową nazwą Budoserwis, a także drugoligowa Contra – te drużyny zagrają 19 września o Puchar ChLF.

Po półrocznej przerwie drużyny środowiskowe powróciły na boisko przy ul. Granicznej. W Kompleksie Sportowym „Hajduki” wyłonieni zostali półfinaliści Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu 2020.

Najwięcej działo się w spotkaniu FizjoFactory – to nowa nazwa Budoserwisu – z Bryką. Po kilku minutach wicemistrz Chorzowa prowadził 4:0 i zanosiło się na pogrom. Jednak Bryka podniosła się po fatalnym początku i do końca walczyła o korzystny rezultat. Emocji nie brakowało, ostatecznie FizjoFactory wygrało 6:5, przedłużając szanse na wywalczenie Pucharu ChLF po raz czwarty (poprzednio 2014, 2016 i 2018).

W pozostałych spotkaniach Irex Gaz wysoko pokonał Silesię, broniące trofeum Mateco nie dało szans Victorii Klimzowiec, a w półfinale zameldował się także drugoligowiec Contra – po zwycięstwie 3:0 z AC Hilda.

W sobotę, 19 września, na Granicznej rozegrane zostaną półfinały oraz finał. Irex Gaz wydaje się zdecydowanym faworytem meczu z Contrą, w drugim półfinale FizjoFactory zmierzy się z Mateco. Następnie poznamy zwycięzcę czternastej edycji Pucharu ChLF. Po meczu finałowym odbędzie się wręczenie nagród przedstawicielom najlepszych zespołów w rywalizacji pucharowej i ligowej.

Ćwierćfinały Pucharu ChLF 2020
Irex Gaz – Silesia 5:0

Kasprowicz 3, Szostok, Wysocki;
AC Hilda – Contra 0:3
Swatek 2, Kutschereiter;
FizjoFactory (dawniej Budoserwis) – Bryka 6:5
Bystrzowski 4, Mania, Golly – Grudzień 2, Bielanik 2, Klama;
Mateco – Victoria Klimzowiec 5:1
Tukaj 3, D. Skorupa, Szałkowski – Kłosek.

Sobota, 19 września
Półfinały

Godz. 8.00: Irex Gaz – Contra
Godz. 9.10: FizjoFactory – Mateco

Finał – ok. godz. 10.20, a po nim wręczenie nagród najlepszym zespołom w Pucharze ChLF i w lidze.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości