Koncert na zakończenie lata w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu

Koncert na zakończenie lata w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu

Już w najbliższy piątek 25 września odbędzie się kolejne wyjątkowe spotkanie w Pavilonie A. Tym razem mieszkanki i mieszkańcy miasta będą mogli na żywo uczestniczyć w koncercie zespołu Jutuber.

Jutuber to wcielenie Piotra Krakowskiego – kompozytora, producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, który po latach współpracy z różnymi wokalistami postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W wyniku gorzkich obserwacji współczesnego świata i tęsknoty za gitarowym brzmieniem, artysta powołał Jutubera, w którym komponuje i produkuje muzykę oraz śpiewa.

Jutuber w warstwie muzycznej łączy tłusty blues z funkiem, alt-rockiem i elektroniką, zaś w warstwie tekstowej bezpardonowo i nierzadko kąśliwie opisuje mechanizmy współczesnej popkultury oraz relacje społeczne. Zespół porusza wiele aktualnych kwestii z zakresu ekologii, ocieplenia klimatu, hejtu w internecie, polityki i mediów. Piotr Krakowski szerszej publice znany jest z projektów Milkshop (wygrana w opolskich Debiutach), „Krakowski:Pankracy Sessions” czy solowych dokonań jako trębacz. Charakterystyczne tematy muzyczne Piotra Krakowskiego ozdabiały wiele filmów, programów, spotów telewizyjnych i reklam. Współpracował z takimi tuzami jak Stanisław Sojka, Andrzej Grabowski, Borys Lankosz czy Andrzej Krzywy.

Na zakończenie lata w Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu wyjątkowy Koncert Jutuber 25 września 2020 20:00. Wstęp wolny !…

Opublikowany przez Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu Poniedziałek, 21 września 2020

Na scenie Piotr Krakowski występuje w duecie z basistą Markiem Gawęckim, w latach 80-tych związanym ze sceną punk i new wave (Dekret,City Skyline,The Lovers)
Współpracował z Włodkiem Kiniorskim, Izabelą Trojanowską, Robertem Brylewskim, Zespołami Mafia i Trebunie Tutki.
Skład zespołu:
Piotr Krakowski – wokal, gitara, trąbka
Marek Gawęcki – bas

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, a ilość miejsc ograniczona, dlatego organizatorzy proszą zainteresowane osoby o rezerwację miejsc w wydarzeniu facebookowym.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości