Ruch w półfinale PP. Rywal w zeszłym sezonie był o krok od sensacji

Drużyna Ruchu w meczu Pucharu Polski rozgrywanym na własnym stadionie pokonała Unię Kosztowy 5:2. Dzięki okazałemu zwycięstwu Niebiescy zameldowali się półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice, gdzie ich przeciwnikiem będzie Podlesianka Katowice.

Niebiescy rozpoczęli spotkanie od ataków na bramkę Unii, jednak to goście niespodziewanie objęli prowadzenie w 12 minucie strzelając bramkę po kontrataku. Piłkarze Ruchu próbowali odpowiedzieć jednak po nieco ponad 10 minutach goście po kolejnej kontrze podwyższyli prowadzenie. Niebiescy odrobili straty w ostatnie 7 minut pierwszej połowy. Najpierw z karnego trafił Łukasz Janoszka, do wyrównania 5 minut później doprowadził Jakub Siwek, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gola dającego prowadzenie ponownie zdobył Łukasz Janoszka. Druga połowa przyniosła już mniej emocji. Kolejną bramkę w seniorskiej piłce zdobył Tomasz Neugebauer, a w 73 minucie hattricka skompletował „Ecik”.

Ruch Chorzów – Unia Kosztowy 5:2 (3:2)

0:1 Bartosz Nowakowski, 12 min.
0:2 Szymon Gemborys 24 min.
1:2 Łukasz Janoszka z rzutu karnego, 38 min.
2:2 Jakub Siwek, 43 min.
3:2 Łukasz Janoszka, 45 min.
4:2 Tomasz Neugebauer, 71 min.
5:2 Łukasz Janoszka, 73 min.

Ruch: Lech – Lechowicz (46 Winciersz, Słota (46 Kasolik), Kulejewski (63 Paszek), Będzieszak – Neugebauer, Foszmańczyk (46 Duchowski) – J. Nowak, Siwek, Rudek (72 Swikszcz) – Janoszka (76 Wójtowicz); trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowy: T. Nowak.

Niebiescy w półfinale zmierzą się z Podlesianką Katowice. To rywal dobrze znany piłkarzom Ruchu z rozgrywek Pucharu Polski. Obie drużyny mierzyły się ze sobą rok temu w ćwierćfinale rozgrywek. W regulaminowym czasie spotkania padł remis 2:2, a o wyższości Ruchu zadecydowały karne, w których wygrali chorzowianie 5:4. Poniżej udostępniamy skrót ubiegłorocznego spotkania.