Stadion Śląski na zielono. Zwrócił uwagę na osoby zmagające się z MPD

Stadion Śląski na zielono. Zwrócił uwagę na osoby zmagające się z MPD
We wtorek 6 października o godzinie 19:00 Stadion Śląski został podświetlony na zielono w geście solidarności z osobami chorymi na MPD.Fot.: Stadion Śląski/Ł. Sobala

Co roku 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Stadion Śląski przyłączył się do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów i geście solidarności z osobami cierpiącymi na MPD został tego dnia podświetlony na zielono.

Na całym świecie jest już ponad 17 milionów osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, które jest również najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci.

Fundacja Kolorowy Świat podejmuje przez cały październik szereg działań, które mają zwrócić uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, zwiększając w ten sposób świadomość Polaków na temat przyczyn MPD oraz pokazując, iż solidarność z osobami cierpiącymi na tę chorobę można wyrazić na wiele sposobów. Jednym z nich jest włączenie się do akcji #17 milionów i podświetlanie obiektów na zielono.

– Jeśli możemy pomóc poprzez symboliczny gest i nagłośnić tak istotny społecznie problem to na pewno to zrobimy. Na przestrzeni ostatnich miesięcy aktywnie angażowaliśmy się w podobne akcje, m.in. podświetlając Stadion na niebiesko w podziękowaniu dla służby zdrowia, czy też na pomarańczowo aby zwiększyć świadomość ludzi na temat Zespołu Pradera-Williego – mówi Przemysław Plisz, rzecznik prasowy Stadionu Śląskiego.

Dziś jesteśmy razem z #17milionów! ?Dowiedz się więcej ⤵️https://stadionslaski.pl/aktualnosci/stadion-slaski-solidarny-z-17milionami-2/

Opublikowany przez Stadion Śląski Wtorek, 6 października 2020

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa