Urząd Miasta wydłuża godziny pracy

Urząd Miasta wydłuża godziny pracy

Od tego tygodnia zmienia się organizacja pracy chorzowskiego magistratu. Urząd wydłużył godziny obsługi mieszkańców. Teraz sprawy można załatwiać od poniedziałku do czwartku od 7:15 aż do godziny 17:15. W piątki natomiast urząd przyjmuje mieszkańców od 7:15 do 11:45.

Wydłużenie godzin pracy było możliwe dzięki wprowadzeniu systemu zmianowego, hybrydowego. To jedno z działań podejmowanych w chorzowskim urzędzie, które związane jest z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się pandemii covid-19. Pracownicy zostali podzieleni na dwa zespoły, o stałym składzie osobowym. Podczas godzinnej przerwy w południe następuje zamiana zespołów. Pomieszczenia są wówczas wietrzone, a klamki i poręcze dezynfekowane. Dzięki temu, nawet w przypadku gdyby któryś z pracowników okazał się zakażony, na kwarantannę pójdzie tylko część danego wydziału. Pozostali pracownicy będą mogli nadal przychodzić do pracy i obsługiwać mieszkańców.

– Taka organizacja pracy daje duża szansę uniknięcia sytuacji, w której na skutek zakażenia, na kwarantannę musiałby pójść cały wydział czy biuro. To oznaczałoby czasowe wstrzymanie obsługi. Teraz znacząco zwiększamy szansę zapewnia nieprzerwanej pracy wszystkich komórek urzędu. Wpływa to również na zmniejszenie liczby osób, które jednocześnie przebywają na terenie urzędu, co sprzyja zachowaniu dystansu społecznego – tłumaczy Krzysztof Karaś, Sekretarz Miasta Chorzów.

Aby załatwić urzędowe sprawy, wystarczy umówić się wcześniej telefonicznie na wizytę. Ustalenie konkretnego, dogodnego mieszkańcowi terminu, również pozwala uniknąć kolejek i ograniczyć liczbę osób przebywających w jednym miejscu. Wykaz wszystkich telefonów do wydziałów znajduje się na stronie www.chorzow.eu, a także na tablicach umieszczonych przed Urzędem Miasta.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości