Miejska samopomoc. Grupa wsparcia dla osób na kwarantannie

Miejska samopomoc. Grupa wsparcia dla osób na kwarantannie

W serwisie facebook.com powstała inicjatywa pomocowa dla osób na kwarantannie. „Chorzów na kwarantannie – grupa wsparcia” to miejsce, gdzie zgłaszać się mogą zarówno osoby potrzebujące pomocy jak i ci, którzy mogą jej udzielić.

– Głównym celem grupy jest pomoc osobom, które przebywają na kwarantannie w mieście Chorzów. Jak wiemy niektóre osoby nie mają jak zrobić zakupów czy wyprowadzić psa. Każdy z nas może pomóc i zostać wolontariuszem – informują administratorzy grupy.

Schemat działania jest prosty. Wystarczy napisać posta z prośbą o pomoc, a w komentarzach odpowiedzą osoby, które mogą jej udzielić. Grupa powstała z inicjatywy młodzieżowego radnego Chorzowa i ucznia III LO im. Stefana Batorego – Piotra Strusza.

– Postanowiłem założyć grupkę Chorzów na kwarantannie. Ostatnio taka grupka powstała w Sosnowcu i działa bardzo aktywnie. Aktualnie każdy może zgłosić się po pomoc komentując odpowiedni post w grupie. Zarówno każdy z was może pomóc i zostać wolontariuszem – mówi Piotrek i zaprasza wszystkich do działania.

Na chwilę obecną grupa zebrała już 166 osób gotowych do działania.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości