CEZ Chorzów usunął zapasy biomasy

CEZ Chorzów usunął zapasy biomasy
Zalegająca biomasa i fetor unoszący się nad dzielnicą były powodem protestów mieszkańców Chorzowa Staregofot.: Paweł Mikołajczyk

28 października spółka CEZ Chorzów całkowicie usunęła zapasy biomasy składowanej w opakowaniach typu „big bag” z byłych i obecnych terenów Zakładów Azotowych w Chorzowie (w rejonie ul. Narutowicza i ul. Maciejkowickiej).


– Spółka CEZ Chorzów S.A. pragnie poinformować, iż dnia Zgodnie z informacją z dnia 15 października br. Spółka usunęła także biomasę magazynowaną w betonowych boksach z wyżej wymienionych terenów. Oznacza to, że Spółka przedterminowo zrealizowała ostatni, III etap harmonogramu przyjętego w dniu 19 sierpnia br. podczas spotkania członków Zarządu CEZ Chorzów z Prezydentem Miasta Chorzowa – czytamy w ośwwiadczeniu przesłanym przez Sebastiana Włodarskiego, rzecznika spółki.

Spółka w piśmie przypomina, że także dwa pierwsze etapy zrealizowała zgodnie z przyjętym harmonogramem. We wrześniu br., w ramach zrealizowanego I etapu przyjętego planu, spółka całkowicie usunęła zapasy biomasy składowanej luzem z byłych i obecnych terenów Zakładów Azotowych w Chorzowie (w rejonie ul. Narutowicza i ul. Maciejkowickiej).

Następnie, przed przyjętym w harmonogramie terminem, w ramach II etapu, Spółka całkowicie usunęła zapas paliwa biomasowego składowanego luzem przy ul. Królowej Jadwigi w Chorzowie. Zrealizowane procesy doprowadziły do całkowitego wyeliminowania magazynowania luzem paliw biomasowych z wyżej wymienionych terenów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa