Nowa pula szczepionek przeciwko grypie. Skorzystają z niej dzieci

Nowa pula szczepionek przeciwko grypie. Skorzystają z niej dzieci

Uwaga wszystkich jest obecnie skupiona na walce z pandemią koronawirusa. Nie można jednak zapominać o innym zagrożeniu, jakim jest grypa. Co roku zimą zmagamy się z dużą ilością zachorowań.

W tym roku panuje zwiększony popyt na szczepionki. O programach darmowych szczepień dla seniorów i dostępności szczepionek pisaliśmy tutaj. Urząd Miasta poinformował o możliwości zwiększenia liczby szczepień dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat.

Dostępność szczepionek w aptece dla pacjentów jest ograniczona. Firmy farmaceutyczne podjęły kroki w celu zwiększenia dostaw szczepionek donosowych na polski rynek. Te szczepionki będą rozprowadzane przez przychodnie POZ.

Dodatkowa szczepionka dla dzieci, o której informuje Urząd, jest płatna. Koszt zaszczepienia, w przybliżeniu, może wynieść od 80 do około 100 złotych. Tego typu szczepionek nie obowiązuje zniżka, która uwzględniana jest przy szczepieniach dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Dzieci szczepione po raz pierwszy muszą przyjąć 2 dawki szczepionki w odstępie co najmniej 4 tygodni.

W przypadku chęci zaszczepienia dzieci, należy zgłosić zainteresowanie mailowo lub telefonicznie do macierzystych przychodni POZ. Na zgłoszenia chorzowskie przychodnie czekają do poniedziałku 16 listopada do godziny 10:00. Następnie, przychodnie zaraportują skalę zainteresowania do Urzędu Miasta, który przekaże informację dystrybutorowi. Później to dystrybutor będzie dostarczał szczepionki do poszczególnych przychodni.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości