Ruszają zapisy na międzypokoleniowy wolontariat ekologiczny

Ruszają zapisy na międzypokoleniowy wolontariat ekologiczny

Fundacja Park Śląski oraz Spółdzielnia Zielone Śląskie organizują bezpłatne warsztaty ekologiczne w Parku Śląskim. Projekt ma na celu zainicjowanie działalności międzypokoleniowego EKO wolontariatu, zaktywizowanie lokalnej społeczności oraz ochronę zasobów naturalnych Parku Śląskiego.

– W ramach tego przedsięwzięcia Fundacja Park Śląski we współpracy ze Spółdzielnią Zielone Śląskie rozpoczynają zapisy na darmowe warsztaty, które zostaną przeprowadzone na terenie parku – zapowiada Robert Kłosowski, prezes Fundacji Park Śląski.

Warsztaty są kierowane do wszystkich chętnych między 15, a 60 rokiem życia, w szczególności dla osób zamieszkujących okolice Parku Śląskiego i pobliskich miast. Zajęcia odbędą się w formie wykładów, spacerów i aktywnych spotkań, podczas których przeprowadzone zostaną m.in.: badania poziomu zanieczyszczenia powietrza w różnych częściach Parku.

– Poszukujemy EKO wolontariuszy w wieku 15 – 60+ z okolic Chorzowa, z którymi wspólnie zadbamy o nasz Park! Przeprowadzimy z nimi dziesiątki godzin warsztatów, na których zostanie poruszona tematyka z zakresu ekologii oraz ochrony środowiska. Jeśli Park Śląski i ochrona przyrody są Ci bliskie to koniecznie zapisz się już teraz poprzez formularz zgłoszeniowy – informuje Park Śląski.

Weźmie w nich udział łącznie 120 osób. Osoby, które wezmą udział w zajęciach będą mogły zdobyć wiedzę m.in.: z zakresu ochrony środowiska naturalnego, ekologii oraz poznać lepiej sam Park Śląski. Na warsztaty można zapisać się w tym miejscu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa