Reklama:


Zawodnicy Cleareksu zagrają przeciwko mistrzom Europy

Zawodnicy Cleareksu zagrają przeciwko mistrzom Europy
Mikołaj Zastawnik zagrał na mistrzostwach Europy 2018 w Słowenii. W przyszłym tygodniu rozpocznie z kadrą walkę o udział w kolejnych MEFot. Adrian Ślązok

Mikołaj Zastawnik i Sebastian Leszczak zostali powołani do reprezentacji na dwa mecze z Portugalią w eliminacjach ME 2022. Rywal to aktualny mistrz Starego Kontynentu.

Portugalia, Norwegia i Czechy są przeciwnikami futsalowej reprezentacji Polski w walce o Euro 2022. Eliminacje rozpoczną się w najbliższym tygodniu, a Biało-Czerwonych na starcie czeka największe wyzwanie – dwa mecze z mistrzami Europy Portugalczykami. Odbędą się one 29 stycznia w Mafrze oraz 3 lutego w Łodzi.

Selekcjoner Błażej Korczyński powołał 16-osobową kadrę, w której znalazło się dwóch futsalowców Cleareksu Chorzów – Mikołaj Zastawnik i Sebastian Leszczak.

W środę (20.01.) kadrowicze rozpoczęli zgrupowanie w Łodzi. – Dziś odbyliśmy tyko testy na koronawirusa, do wyników izolujemy się w pokojach ze względu na bezpieczeństwo – powiedział Mikołaj Zastawnik portalowi futsalekstraklasa.pl.

Mistrzostwa Europy odbędą się w Holandii (w Amsterdamie i Groningen), na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Awans do turnieju finałowego wywalczą zwycięzcy ośmiu grup, sześć najlepszych ekip z drugich miejsc oraz zwycięzca baraży (w których zagrają drużyny z drugich miejsc z najgorszym bilansem). Stawkę uzupełni gospodarz – Holandia.

Reprezentacja Polski wystąpiła na ostatnich ME – w 2018 r. w Słowenii. W składzie było wówczas trzech graczy Cleareksu: Zastawnik, Maciej Mizgajski oraz Robert Gładczak (obecnie piłkarz AZU UŚ Katowice). Biało-Czerwoni, po remisie z Rosją 1:1 i porażce z Kazachstanem 1:5, odpadli z turnieju po fazie grupowej. Portugalia po raz pierwszy w historii zdobyła złoto, pokonując w finale Hiszpanię 3:2, po dogrywce.

W związku z meczami kadry trwa przerwa w rozgrywkach Statscore Futsal Ekstraklasy. Następny mecz Cleareksu odbędzie się 6 lutego. Do Chorzowa przyjedzie wicelider Constract Lubawa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości