Porodówka będzie działać. ZSM przejmie oddział

Porodówka będzie działać. ZSM przejmie oddział

Ciągłość działania porodówki będzie utrzymana. Narodowy Fundusz Zdrowia zgodził się przedłużyć kontrakt spółce Urovita na prowadzenie w Chorzowie oddziału ginekologiczno-położniczego do końca czerwca. Oznacza to, że możliwe staje się bezpośrednie przejęcie oddziału przez Zespół Szpitali Miejskich.

Dzięki temu rozwiązaniu nie będzie zapowiadanej wcześniej kilkumiesięcznej przerwy w działaniu oddziału. W sprawę chorzowskiej porodówki zaangażowało się wiele osób, czego efektem jest zgoda NFZ i możliwość utrzymania działalności oddziału na kilka kolejnych miesięcy. W tym czasie w chorzowskim szpitalu będą trwały prace przygotowawcze w celu zagospodarowania i wyposażenia miejsca dla nowego oddziału. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od 1 lipca oddział będzie działał w ramach Zespołu Szpitali Miejskich.

– Czekamy na rozpisanie konkursu na kontrakt z NFZ, którego wygranie jest warunkiem koniecznym do poprowadzenia oddziału przez nasz szpital. Rozmawiamy też z personelem, który mógłby bezpośrednio przejść do pracy na nowym oddziale – tłumaczy dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich.

W sprawę chorzowskiej porodówki zaangażowało się też Miasto Chorzów. Samorząd, w ramach kolejnej tury Funduszu Inwestycji Lokalnych, zawnioskował o pieniądze potrzebne na remont dotychczasowej siedziby oddziału mieszczącego się w zabytkowym budynku.

Ciągłość porodówki będzie utrzymana ‼️ Narodowy Fundusz Zdrowia zgodził się przedłużyć kontrakt spółce Urovita na…

Opublikowany przez Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości