Juniorska reprezentacja, testy w Anglii i 3 lata przerwy. Nowy napastnik w drużynie Ruchu

Juniorska reprezentacja, testy w Anglii i 3 lata przerwy. Nowy napastnik w drużynie Ruchu

Ruch dokonał drugiego wzmocnienia w zimowym oknie transferowym. Nowym zawodnikiem „Niebieskich” został Michał Biskup. Pochodzący z Tychów 23-letni napastnik związał się z klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2022 r. z opcją przedłużenia.

Michał Biskup urodził się 10 czerwca 1997 r. w Tychach. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w tamtejszym MOSM, skąd trafił na 4-miesięczne testy do angielskiego Queens Park Rangers. Choć miał możliwość pozostania w Londynie, to pierwsze kroki w dorosłej piłce chciał postawić w rodzimym GKS Tychy. Od 2011 roku związany był z drużyną z Tychów, w barwach której zaliczył 8 spotkań na boiskach I ligi. Na swoim koncie ma także 3 występy w reprezentacji Polski do lat 17.

Od 3 lat nie grał zawodowo w piłkę – występował jednak w drużynach amatorskich. W tym czasie trenował również kulturystykę i ciężary.

– Sprawdzaliśmy Michała od początku okresu przygotowawczego. Mimo dłuższej przerwy w grze, pokazywał się na treningach z bardzo dobrej strony, nie odstawał od reszty zespołu, a w sobotnim sparingu ze Śląskiem strzelił bramkę. Imponuje siłą, ma bardzo dobre warunki fizyczne. W Ruchu trwa czas odbudowy, Michał także dostaje od nas szansę odbudowy sportowej, widzimy w nim potencjał – podkreśla trener Łukasz Bereta.

?️ Zapraszamy na rozmowę z Michałem Biskupem, nowym napastnikiem Niebieskich, w którym opowiada m.in. o swojej…

Opublikowany przez Ruch Chorzów Wtorek, 26 stycznia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości