Ruch szlifuje formę na Podhalu

Ruch szlifuje formę na Podhalu

Drużyna Ruchu rozpoczęła sześciodniowe zgrupowanie w Nowym Targu, gdzie rozegrają 2 sparingi. Trener Łukasz Bereta zabrał na Pohale 26. zawodników. W tym gronie znalazło się 7 juniorów z Akademii.

„Niebiescy” będą budować formę w górach do 20 lutego. W tym czasie rozegrają dwa mecze kontrolne – w środę z miejscowym Podhalem, dziewiątym zespołem czwartej grupy III ligi, a w sobotę z Garbarnią Kraków, która po rundzie jesiennej zajmuje 10. miejsce w tabeli II ligi.

Trener Bereta zabrał do Nowego Targu 26. zawodników. W tym gronie znalazł się jeden zawodnik przebywający na testach w klubie – ukraiński obrońca Anatolij Kozłenko z GKS Tychy, który z dobrej strony pokazał się w sparingu z Wartą Zawiercie. Na zgrupowaniu nie ma kontuzjowanych Patryka Sikory i Jakub Nowaka oraz zawodników starających się o angaż w innych klubach: Mateusza Duchowskiego testowanego przez Świt Skolwin, a także Kamila Lecha, który rozpoczął treningi z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Szansę przebicia się do pierwszej drużyny w trakcie zimowego grupowania otrzymało aż 7 zawodników, którzy występują w juniorskich drużynach Ruchu.

I drużyna Ruch Chorzów rozpoczęła dziś sześciodniowe zgrupowanie w Nowym Targu, a w 26-osobowej kadrze znalazło się aż…

Opublikowany przez Akademia Piłkarska Ruch Chorzów Poniedziałek, 15 lutego 2021

– Są to nasi wyróżniający się zawodnicy i cieszę się, że dostali szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w pierwszej drużynie, a co najważniejsze dostają również szansę na pokazanie się w meczach sparingowych na tle zespołów seniorskich – mówi Mateusz Michalik, trener juniorow U19.

Kadra Ruchu na zgrupowanie w Nowym Targu:

Bramkarze: Jakub Bielecki, Jakub Grzywaczewski, Tomasz Nowak.

Obrońcy: Kacper Będzieszak, Konrad Kasolik, Kacper Kawula, Marcin Kowalski, Anatolij Kozłenko, Bartłomiej Kulejewski, Piotr Kwaśniewski, Mateusz Lechowicz, Jakub Słota.

Pomocnicy: Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Janoszka, Tomasz Mamis, Michał Mokrzycki, Tomasz Neugebauer, Daniel Paszek, Jakub Rudek, Jakub Siwek, Mateusz Wojtek, Tomasz Wójtowicz, Piotr Wyroba.

Napastnicy: Michał Biskup, Mariusz Idzik, Kamil Swikszcz.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości