Świetny start UKS Biathlon na Mistrzostwach Polski Juniorów

Świetny start UKS Biathlon na Mistrzostwach Polski Juniorów
UKS Biathlon po zakończeniu Mistrzostw. Fot.: UKS Biathlon/Gabriela Moździerz

Drużyna UKS Biathlon Chorzów zaliczyła bardzo udany start w 53. Mistrzostwach Polski Juniorów w biathlonie organizowanych w Dusznikach-Zdroju. Zawodniczki i zawodnicy chorzowskiego klubu wywalczyli łącznie aż 8 medali.

– Można by powiedzieć, że są to nasze historyczne Mistrzostwa Polski, ponieważ nigdy dotychczas nie mieliśmy tylu medali! Mimo olbrzymiego mrozu, zawodnicy wywalczyli naprawdę dobre pozycje – informuje UKS Biathlon.

Na szczególną uwagę zasługuje występ Kacpra Brzóski, który zdobył 3 srebra indywidualnie w kategorii junior młodszy: w sprincie, biegu indywidualnym i pościgowym. Miał również swój udział w srebrze zdobytym w sztafecie juniorów młodszym razem z Pawłem Tatarą i Fabianem Suchodolskim. Juniorzy UKS Biathlon, podobnie jak ich młodsi koledzy również zdobyli drugie miejsce w biegu sztafetowym w składzie Kacper Rutkowski, Mateusz Cabała i Bartosz Penkała. W biegu indywidualnym wśród juniorek młodszych srebro wywalczyła Natalia Glejzner. W biegu indywidualnym juniorów na najniższym stopniu podium zameldował się Mateusz Cabała. W biegu pościgowym juniorów młodszych brąz wywalczył Fabian Suchodolski.

Za nami najlepsze Mistrzostwa Polski Juniorów w naszej historii! ? Mimo olbrzymiego mrozu zawodnicy wywalczyli naprawdę…

Opublikowany przez UKS Biathlon Chorzów Poniedziałek, 15 lutego 2021

W barwach UKSu medale zdobyli występujący na co dzień w KS AZS AWF Katowice Michał Neumann (srebro) oraz Wika Celczńska (brąz).

– Jak to po każdych zawodach pewien niedosyt jest ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, natomiast progres, jaki zrobili nasi zawodnicy w porównaniu do lat wstecz jest olbrzymi. Cieszymy się również z małych sukcesów jak: strzelania – szybkie i czyste, osiągnięte rekordowe rezultaty i przełamywanie własnych słabości – komentuje UKS Biathlon.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości