Pandemia nie przeszkodziła w pomaganiu. Oddali włosy dla osób chorych na raka

IV edycja akcji "Daj włos, dziewczyny dla dziewczyn"Fot.: M. Śliwa

Akcja „Daj Włos, dziewczyny dla dziewczyn”, czyli oddawanie włosów na peruki dla kobiet i dziewczyn walczących z rakiem na stałe wpisało się w obchody dnia kobiet w naszym mieście. W ramach dzisiejszego wydarzenia z Chorzowa do fundacji Rak’n’Roll wysłane zostaną ponad 3 kg włosów.

W trakcie IV edycji wydarzenia organizowanego przez Szkolne Koło Wolontariatu „Niebieskie Serca” przy SP nr 21 i salon fryzjerski McHair wzięło udział 29 osób. Najdłuższe, obcięte dziś włosy miały aż 110cm. Choć zdecydowaną większość osób biorących udział w akcji stanowiły dziś panie, to włosy oddało dziś również 3 chłopców. Co roku 8 marca odbywa się finał trwającej cały rok akcji. W tym czasie ponad 100 osób obcięło swoje włosy salonie McHair, w związku z tym do fundacji Rak’n’Roll w tym roku trafi ponad 10 kg warkoczy.

– Czasy są dość trudne do organizowania akcji pomocowych, natomiast po konsultacji z paniami fryzjerkami stwierdziłyśmy, że nie może nas to powstrzymać by czynić dobro i pomagać – komentowała Marzena Piotrowska, Szkolne Koło Wolontariatu „Niebieskie Serca” przy SP nr 21.

W organizację wydarzenia włączyły się fryzjerki z innych chorzowskich salonów (Beauty Hair i Saloniki) oraz kwiaciarnia Flower Shop Justyna Smela, która przekazała świeże tulipany dla wszystkich uczestniczek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa