Piekary Śląskie i dwa miejskie kluby zostały nowymi partnerami Ruchu

Piekary Śląskie i dwa miejskie kluby zostały nowymi partnerami Ruchu

Przy Cichej doszło do zawarcia umów partnerskich z dwoma klubami z Piekar Śląskich – Andaluzją Brzozowice-Kamień i Orkanem Dąbrówka Wielka. Ponadto poszerzona została współpraca z Miastem Piekary Śląskie.

Podpisane wczoraj umowy to kontynuacja polityki Niebieskich, skupiającej się na zacieśnianiu współpracy szkoleniowej z różnymi klubami w regionie. To też kolejna po Chorzowie i Świętochłowicach współpraca na poziomie samorządowym.

– Cieszy nas rozwijająca się współpraca, nie tylko pomiędzy Miastem Piekary Śląskie a Ruchem Chorzów, ale również fakt zacieśniania kooperacji z piekarskimi klubami  – Andaluzją i Orkanem. Liczymy, że dzięki porozumieniom, większa liczba naszej młodzieży będzie mogła zaprezentować swoje talenty piłkarskie na wyższych poziomach rozgrywek – powiedziała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

– Wykonujemy kolejne kroki w rozwoju Klubu. Teraz do naszej „Niebieskiej” drużyny dołączyły kluby z Piekar Śląskich. To wynika z realizowanej przez nas strategii – chcemy współpracować lokalnie, z sąsiednimi klubami i miastami, chcemy stawiać na zawodników z regionu. Jestem przekonany, że wszystkie strony będą czerpać z tego korzyści. Poszerzenie współpracy z Miastem Piekary Śląskie również daje nam nowe możliwości docierania do mieszkańców i młodych adeptów z Piekar – podkreśla Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu.

Działacze sportowi GKSu Andaluzji Brzozowice-Kamień i Orkanu Dąbrówka Wielka nie kryją zadowolenia z powodu podpisania umowy. Trenerzy z Piekar będą mogli korzystać z wiedzy chorzowskiej akademii, odbywać staże trenerskie i konsultować realizowane programy szkoleniowe. Wyróżniający się spośród młodych zawodników GKSu i Orkanu będą mogli spróbować swoich sił w profesjonalnej piłce występując w barwach Niebieskich.

– Dla społeczności sportowej GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień zaproszenie do podpisania umowy partnerskiej z Ruchem Chorzów, klubem tak zasłużonym i uznaną marką, to bardzo duże wyróżnienie. Jest to też pewne już usankcjonowanie sympatii kibiców Andaluzji wobec Ruchu. Liczymy, że obie strony, zarówno nasze lokalne kluby z Piekarach Śląskich, jak i Ruch zyskają na tej współpracy. Z pewnością dla wielu wychowanków Andaluzji i Orkanu perspektywa gry w przyszłości w barwach Ruchu jest dodatkowym bodźcem do uprawiania sportu, co pokazuje przykład wychowanka Andaluzji Jakuba Siwka, który dziś występuje w Ruchu – mówi Łukasz Ściebiorowski, Radny Rady Miasta Piekary Śląskie, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Piekary Śląskie oraz działacz sportowy w GKS Andaluzja Brzozowice-Kamień.

– Większość mieszkańców naszej dzielnicy, będących kibicami piłki nożnej, kibicuje zarówno Orkanowi, jaki i Ruchowi. Jako klub prowadzimy obecnie 3 grupy treningowe, w których szkolimy około 70 zawodników – w dwóch drużynach dziecięcych oraz seniorskiej. Klub jest otwarty dla wszystkich chętnych chcących rozwijać swoją pasję piłkarską. Nawiązanie współpracy z Klubem Ruch i podpisanie umowy partnerskiej stwarza dla nas nowe szanse i możliwości. Mamy nadzieję, że ta współpraca pomoże nam w pozyskiwaniu nowych młodych adeptów piłki nożnej do zasilenia naszych grup treningowych i tworzenia kolejnych – mówi Krzysztof Basiaga, prezes Orkanu Dąbrówka Wielka.

Piekary grają z Ruchem! ? ✍️ Przy Cichej doszło dziś do zawarcia umów partnerskich z dwoma klubami z Piekar Śląskich –…

Opublikowany przez Ruch Chorzów Czwartek, 18 marca 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa