Koronawirus znów krzyżuje szyki „Niebieskim”

Koronawirus znów krzyżuje szyki „Niebieskim”
28 marca piłkarki Ruchu nie zagrają w Lublinie z mistrzem Polski, PerłąFot. Marcin Bulanda

Z powodu wykrycia nowych przypadków zakażenia koronawirusem w KPR Ruch Chorzów najbliższy mecz „Niebieskich” w PGNiG Superlidze Kobiet został przełożony.

Władze Superligi poinformowały o przełożeniu dwóch spotkań 20. serii PGNiG Superligi Kobiet, planowanych na najbliższy weekend. W niedzielę (28.03.) KPR Ruch Chorzów miał zmierzyć się w Lublinie z mistrzem Polski MKS Perłą, ale mecz odbędzie się w późniejszym terminie.

„W związku z sytuacją epidemiologiczną w drużynach MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski oraz KPR Ruchu Chorzów, Superliga Sp. z o.o. informuje, że mecze MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski z Młynami Stoisław Koszalin oraz MKS Perły Lublin z KPR Ruchem Chorzów zaplanowane na 27 i 28 marca, zostają przełożone” – tak brzmi komunikat opublikowany na stronie Superligi.

Wspomniana w komunikacie Superligi „sytuacja epidemiologiczna” to nowe przypadki zakażenia koronawirusem w klubie z Chorzowa. Po raz kolejny w tym sezonie pandemia krzyżuje szyki „Niebieskim” i całej lidze.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku przełożony został najpierw mecz Ruchu w Jarosławiu (w związku z zakażeniami koronawirusem w ekipie z Podkarpacia). Następnie zaś kilka zawodniczek „Niebieskich” przechodziło COVID-19, w związku z czym na cały zespół z Chorzowa nałożono kwarantannę i przełożono spotkanie z Piotrcovią.

Przez kilka miesięcy rozgrywki toczyły się swoim torem. Po wybuchu trzeciej fali pandemii w Polsce znów wykryto zakażenia w niektórych klubach, w tym w Ruchu. Kilka tygodni temu zachorowała jedna z zawodniczek „Niebieskich”, a obecnie są dwa kolejne przypadki w chorzowskim zespole.

Prawdopodobnie więc Ruch powróci do gry po świętach. Następny mecz „Niebieskich” w PGNiG Superlidze Kobiet planowany jest na sobotę, 10 kwietnia – z Piotrcovią Piotrków Trybunalski w hali MORiS (godz. 18.00).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa