Pomóż i poznaj tajniki mediów społecznościowych

Pomóż i poznaj tajniki mediów społecznościowych

Chorzowianka, zainspirowana historią 3-letniego Mateusza, który zmaga się z Zespołem Aperta, rozpoczęła wyjątkową akcję charytatywną #ebookdlamateuszka. Założyła zbiórkę i zbiera pieniądze na rehabilitację chłopca. W zamian za datki, udostępnia ebook z tajnikami mediów społecznościowych.

Mateuszek ma 3 lata, ale w swoim życiu doświadczył już wiele i wiele też osiągnął. Chłopiec urodził się z rzadką wadą genetyczną, tzw. Zespołem Aperta i potrzebuje środków na bieżącą rehabilitację. By pomóc małemu wojownikowi ze Śląska, miłośnicy książek przygotowali ogólnopolską akcję charytatywną #ebookdlamateuszka.

Zespół Aperta to uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych, który występuje bardzo rzadko (można powiedzieć, że dla jednego na milion przypadków). Mateusz ma kraniostynostozę, dysmorfię twarzoczaszki, rozszczep podniebienia, palcozrosty u stóp i u rączek. Mimo przeszkód świetnie radzi sobie np. podczas zabawy i jest bardzo ciekawy świata.

Chłopiec skradł serce Beaty Skrzypczak z Chorzowa, która razem z Piotrem Mąka zorganizowała akcję #ebookdlamateuszka i założyła zbiórkę na Zbieram.pl:

– W najbliższym czasie Mateuszka czeka operacja głowy, a następnie zabieg rozdzielenia zrośniętych paluszków. Czeka go też ciągła i regularna praca z rehabilitantem, logopedą i pedagogiem. Już teraz udało nam się zebrać ponad 13 000 zł, co pozwoli wysłać Mateuszka na 2 turnusy rehabilitacyjne – podkreśla pani Beata Skrzypczak, inicjatorka zbiórki.

Zbiórce towarzyszy również wyjątkowa akcja, która łączy media społecznościowe i pomaganie. Dla każdego darczyńcy organizatorzy przygotowali książkę #instabezsciemy w formie elektronicznej, w której dzielą się doświadczeniem i wskazówkami, jak prowadzić i rozwijać profil na Bookstagramie.

– Chcielibyśmy przekazać Mateuszkowi jak najwięcej środków na rehabilitację na najbliższe 2 lata, czyli przynajmniej 20 000 zł. Dlatego też razem z Piotrem przygotowaliśmy dla darczyńców e-book, w którym dzielimy się naszym doświadczeniem o tym, jak prowadzić i rozwijać książkowy profil na Instagramie. Z pewnością przyda się on także innym osobom zainteresowanym tematem mediów społecznościowych – dodaje pani Beata.

Osoby, które zasilą konto zbiórki kwotą minimum 10 złotych, w zamian otrzymają interesującego ebooka. Można w nim znaleźć wskazówki jak prowadzić i rozwijać konto na Instagramie, informacje na temat współprac barterowych i komercyjnych, jak wyceniać swoje działania w sieci, o aplikacjach, które uatrakcyjnią treści i wiele innych pożytecznych danych na temat mediów społecznościowych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie zrzutki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa