Nowe linie autobusowe w Metropolii

Nowe linie autobusowe w Metropolii

Metropolia GZM uruchamia nowe połączenia autobusowe. Pierwsze 6 linii zacznie działanie od soboty 8 maja. Wśród nich będą 3 połączenia wiodące przez Chorzów. Autobusy będą jeździć częściej, z regularną częstotliwością i niemal całą dobę.

Linie metropolitalne to system połączeń autobusowych ZTM, które usprawnią podróżowanie po Metropolii do czasu budowy Kolei Metropolitalnej. W pierwszym etapie uruchamiania nowych połączeń ruszy 6 z linii, z czego 3 będą przejeżdżać przez Chorzów.

M1 będzie kursować na trasie: Katowice Mickiewicza (Katowice Dworzec) – Gliwice Arena Widowiskowo –Sportowa (przejazd po DTŚ). Chorzowski przystanek na trasie w kierunku Gliwic to Chorzów Hala Sportowa 01, a w stronę Katowic pasażerowie wsiądą do autobusu na przystanku Chorzów Racławicka 01.

M24 będzie kursować na trasie: Katowice Mickiewicza – Zabrze Goethego, zapewni połączenie Katowic i Zabrza. Do Zabrza będzie można dostać się z przystanków Chorzów Hala Sportowa 01 i Chorzów Nomiarki 01, a do Katowic z przystanku Chorzów Racławicka 01.


Linia metropolitalna M3 powstanie z przekształcenia linii 820 i 830N oraz kursów nocnych linii 19. M3 będzie kursować na trasie Katowice Piotra Skargi (Katowice Dworzec) – Tarnowskie Góry Dworzec. Autobusy na trasie do Tarnowskich Gór zatrzymają się na przystankach Chorzów AKS 02, Chorzów Rynek 01, Chorzów Metalowców 01 i Chorzów Stabika 02. Podróżując w odwrotną stronę będziemy mogli skorzystać z przystanków Chorzów Nowa 01, Chorzów Plac Powstańców Śl. 01, Chorzów Estakada 01 i Chorzów AKS 01.

Kolejne 25 linii będzie uruchamianych w następnych kwartałach tego roku.

Pierwsze sześć metrolinii ?, oznaczonych jako M-ki, wyjedzie na ulice naszych miast i gmin ➡️ 8 maja. Kolejne 25…

Opublikowany przez Metropolia GZM Wtorek, 27 kwietnia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości