Na dzień dziecka Karta Rowerowa

Na dzień dziecka Karta Rowerowa

Na ulicach oraz ścieżkach rowerowych Chorzowa jest coraz więcej rowerzystów. Na ekologiczne jednoślady wsiadają też uczniowie szkół podstawowych. W trosce o ich bezpieczeństwo chorzowscy stróże prawa, w Dzień Dziecka będą przeprowadzać egzaminy na kartę rowerową.

Pierwsze „prawo jazdy” będzie można zdobyć już w Dzień Dziecka w trakcie specjalnego pikniku organizowanego przy Szybie Prezydent przez chorzowską policję.

– Wszystkich chętnych, którzy chcą przystąpić do egzaminu, zapraszamy już 1 czerwca w godzinach 10:00-16:00 na ul. Skargi 41 w Chorzowie – informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem i wózkiem rowerowym jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T – w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

– Osoby pełnoletnie mogą poruszać się po drogach rowerem bez uprawnień, co jednak nie zwalnia ich od obowiązku znania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego – przypomina Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Egzamin na kartę rowerową składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku, kartę rowerową wydaje dyrektor szkoły.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa