Porodówka ponownie otwarta. Pierwsze pacjentki są już na oddziale

Porodówka ponownie otwarta. Pierwsze pacjentki są już na oddziale

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Jerzego Szafranowicza, dyrektora Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie i Andrzeja Kotali, prezydenta Chorzowa, nowy oddział położniczo-ginekologiczny 1 lipca przyjął pierwsze pacjentki.

Oddział zajmuje dwie kondygnacje budynku nr 1 – parter i pierwsze piętro. Remont i prace adaptacyjne trwały tam 4 miesiące. W tym czasie zakupiono nowoczesny sprzęt, niezbędne wyposażenie oraz podpisano nowy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Powstanie nowej porodówki kosztowało ponad 7 milionów złotych.

Na nowym oddziale położniczo-ginekologicznym kobieta rodząca ma zapewnioną swobodę przyjęcia pozycji rodzenia, obecność wybranej bliskiej osoby (zdrowej z aktualnym negatywnym wynikiem testu na COVID-19 lub w pełni zaszczepionych), kontakt z dzieckiem bezpośrednio po porodzie, pomoc i wsparcie, edukację i poradnictwo związane z macierzyństwem. Chętni ojcowie mogą kangurować noworodka.

– W naszym oddziale pracuje wykwalifikowany i doświadczony personel lekarski i pielęgniarski. Lekarze oraz pielęgniarki uczestniczyli, a także na bieżąco biorą udział w kongresach, sympozjach i kursach doskonalących. Odbywali staże kliniczne w referencyjnych ośrodkach neonatologicznych w kraju i zagranicą – zapewnia Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Oddział jest w wyposażony w wysokospecjalistyczny sprzęt do nadzoru nad matką i dzieckiem, dzięki nowoczesnej diagnostyce obrazowej (RTG, USG, Tomografia Komputerowa, Rezonans Magnetyczny, PET, SPECT). Zapewniona jest również pełna gotowość do natychmiastowej interwencji w razie zagrożenia dla matki i dziecka. Ponadto, w zakresie ginekologii oddział leczy wszystkie choroby kobiece, świadczy pełen zakres zabiegów operacyjnych metodą otwartą i endoskopową (laparoskopia i hysteroskopia).

Na otwarcie oddziału Urząd Miasta przekazał upominki dla pierwszych dzieci, które przyjdą na świat na nowej porodówce. To body z napisem Skarb Chorzowa wraz z innymi gadżetami dla dziecka i mamy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości